אסף הרופא: "היולדת מתה מאירוע רפואי נדיר מאוד"

יממה לאחר פטירתה של היולדת אורטל הלל בת ה-27, שאושפזה במשך שבועיים בבית החולים אסף הרופא והפילה תאומים, בית החולים  משיב על טענות המשפחה לגבי טיפול רשלני, וטוען כי הגורם למותה היה "אירוע רפואי נדיר מאוד, שברוב המקרים מסתיים במות היולדת והעובר".

בית החולים מסר הצהרה בה נטען כי "המצב הרפואי שהביא להדרדרותה של אורטל ז"ל הוא קרע עצמוני של מפרצת עורק הטחול, הגורם לדמם קטלני. מדובר בארוע נדיר ביותר אשר בספרות הרפואית תוארו רק 15 מקרים בכל העולם, ורובם המכריע של המקרים הסתיים במות היולדת ומות העובר".

בית החולים הדגיש כי גם בעת קבלת היולדת וגם בעת המעקב "הממצאים בבדיקה הגופנית ובבדיקות מעבדה ודימות, כולל בדיקת אולטרה סאונד של הריון, היו תקינים ולא החשידו לאבחנה מסוג זה

בית החולים מסר כי  בוצע ניתוח קיסרי בהול "עקב התדרדרות פתאומית במצבה עד כדי צורך בהחייאה. במהלך הניתוח, נמצאה כמות רבה של דם בחלל הבטן אשר אובחן כדימום שאינו ממקור מיילדותי, ונגרם ממצב רפואי נדיר של קרע עצמוני בעורק הטחול. מצב רפואי זה הוביל לכשל רב מערכתי".

"לאחר 12 שעות בהן נאבק הצוות הבכיר ביותר של בית החולים על חייה שהצליח להשתלט על הדימום, ניתן היה להעבירה למחלקה לטיפול נמרץ. שם נמשך המאבק על חייה, מאבק אשר לצערנו לא צלח, והחולה נפטרה".

"ברצוננו לציין כי עד כה כיבדנו את בקשת המשפחה, שלא להגיב בתקשורת, למרות מידע חד צדדי ולא מדוייק שהועבר על ידי המשפחה. אנו מבינים את כאבה של המשפחה, מביעים צער רב על מותה ומוסרים לה את תנחומינו", סיכם בית החולים את הדברים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.