עדיין יש תקווה • אסתר פולארד פרצה הבוקר בבכי בראיון רדיופוני: "עוד לא התייאשתי" • היום תתקיים עצרת לשחרורו בירושלים

למרות שנשיא ארה"ב ברק אובמה אובמה הבהיר בימים האחרונים שאינו מתכוון לשחרר בקרוב את יונתן פולארד, רעייתו אסתר ממשיכה לקוות. "אובמה עוד לא שמע את הנשיא פרס ואת מה שיש לו לומר בשם הציבור בישראל, כך שהכדור עדיין באוויר", אמרה הבוקר גב' פולארד בראיון לגלי צה"ל.

לדבריה, מצבו הבריאותי והנפשי של פולארד, אתו היא משוחחת מדי יום, רע כעת מאד. "כל החותמים על העצומה לשחרורו מעניקים לו חיים, זה מה שנותן לו לנשום. לא יודעת איך הוא היה שורד אחרת. הוא כבר בן 58 לפי הגיל, אבל אחרי שבע שנים בצינוק מצבו הבריאותי כמו בן 80 או 90. הוא סובל מאד פיזית ולא מקבל טיפול רפואי, אין שם אוכל נורמלי כמו פירות או ירקות, והוא צריך את זה כי יש לו סוכרת".

פולארד הוסיפה כי "יונתן מעודכן ויודע מה קורה, יש לו עיתונים והוא צופה בתקשורת. כל הזמן הוא שואל אותי קודם כל כמה חתימות יש על העצומה. למרות זאת, יונתן תמיד אמר שהוא לא מוכן שישראל תתקפל כדי לשחרר אותו".

לאחרונה הועלתה גם אפשרות לפיה פולארד ישוחרר ב-2015 שלא במסגרת חנינה, אלא בשחרור מוקדם למעצר בית. רעייתו אסתר דחתה זאת מכל וכל: "יש ליונתן עורכי דין מצויינים שפועלים בהתנדבות. גם הם וגם בכירים אמריקניים מאמינים שהדרך היחידה לשחרר אותו עכשיו היא חנינה נשיאותית. אם היתה דרך אחרת – הם היו עושים את זה".

ובתוך כך, הערב מתוכננת להתקיים עצרת לשחרורו מול ביתו של הנשיא פרס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.