אפיק למשקיע: 5 שאלות למומחים על יתרונות רכישת דירה להשקעה

הצלחתם לחסוך סכום מכובד של כסף ואתם רוצים להשקיע אותו נכון? לפניכם כל מה שחשוב באמת לגבי רכישת דירה להשקעה.

מהם הנתונים הסטטיסטיים לגבי דירות להשקעה?

לפני שנתחיל לעסוק בשאלה האם כדאי להשקיע בנדל"ן, כדאי שתקבלו קצת נתונים בנושא. ראשית, בעוד שבעבר מעטים היו בעלים של דירות להשקעה, כיום הנתונים הסטטיסטיים של משרד האוצר מדברים על כך, שכל אדם חמישי מחזיק נכס להשקעה. ההעדפה המובהקת הזו להשקעה בנדל"ן, בין אם בארץ ובין אם בחו"ל, נובעת בעיקר מהביטחון הטמון בהשקעה מסוג זה כמו גם בתשואה הגבוהה בהשוואה להשקעות אחרות.

איך יודעים שרכישת דירה להשקעה תהיה משתלמת?

החישוב הראשוני מתנהל כך: עליכם לחלק את שכר הדירה השנתי, אותו תגבו מהשוכרים, בעלות הדירה. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון גם משתנים נוספים. לדוגמה, ריבית עבור משכנתא, במידה ולקחתם אחת כדי לרכוש את הדירה, עלויות של שיפוצים, במידה ונעשו וגם את אלו שיתכן שתיאלצו לעשות בשנים הבאות. אם הגעתם לתשואה של כ-3-5 אחוזים, ההשקעה שלכם משתלמת.

איך מתנהלת השקעה בנדל"ן?

לפני שאתם רוכשים דירה להשקעה עליכם לחשוב היכן תרצו לרכוש אותה ובראש ובראשונה, האם תרצו לרכוש אותה בארץ או בחו"ל. בשני המקרים, מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה מומחית בתחום הדירות להשקעה, על מנת שתוכלו לקבל את כל המידע הנחות לכם להשקעה גדולה זו ולעשות זאת בחוכמה כמו לדוגמה, דירה להשקעה של intoo.

למה כדאי בכלל לקנות דירה להשקעה?

כולם צריכים קורת גג. זוהי הסיבה העיקרית לכך, שהשקעה בנדל"ן היא השקעה בטוחה. כמו כן, יתרון נוסף של רכישת נכס להשקעה הוא בכך, שהערך של נדל"ן נוטה לעלות באופן קונסיסטנטי ולכן סכום הכסף שתשקיעו היום בדירה, סביר להניח שיהיה נמוך בהרבה מהסכום שתוכלו לקבל עבורה בעוד מספר שנים, כאשר תחליטו למכור. כל זאת, כשאתם משכירים את הדירה ולמעשה מקבלים החזר עבור ההשקעה בכל חודש, עד שאתם מחזירים אותה לחלוטין ומאותו החודש, הרווח מדמי השכירות הוא נקי.

איך מתנהל המיסוי עבור השכרת דירה?

בין שאר הדברים, דירה להשקעה כרוכה גם במיסים, בין אם היא נמצאת בארץ ובין אם היא נמצאת מעבר לים. בארץ, המיסים העיקריים הם בגין מס שבח ומסים בגין התשלום החודשי של השכירות. כמובן, גם שני מרכיבים אלו צריכים להילקח בחשבון כאשר מחשבים את התשואה מהדירה.

לגבי השקעה בנדל"ן בחו"ל, לכל מדינה יש את חוקי המיסוי שלה ולפני שרוכשים נכס להשקעה בחו"ל חשוב לבדוק היטב את החוקים המקומיים במדינה המיועדת. כמו כן, כאשר מדובר על ארה"ב חשוב לדעת, שהיות שארה"ב מורכבת ממספר מדינות ולכל מדינה יש חוקי מיסוי משלה, יש לבחון לעומק את החוקים לגבי המדינה הספציפית, בה תרצו לקנות דירה להשקעה ולא להסתפק במידע כללי ומעורפל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.