אפליה ברכסים: 10 ילדים ספרדים לא עלו לכיתה א'

חשיפת 'אקטואליק': 10 ילדים מבני עדות המזרח שאמורים היו לעלות לכיתה א' נותרו בבית. אחד העסקנים ל'אקטואליק': "מלבד הצער של הילדים, יש את הצער של נשותינו"

10 ילדים מבני עדות המזרח שאמורים היו לעלות לכיתה א' נותרו בבית ולא עלו עם יתר מחבריהם לתלמוד תורה המרכזי בעיר, מדובר בתלמידים שלמדו שלוש שנים בגני "תשב"ר הרב" ברכסים. הנהלת הת"ת החליטה באופן שרירותי שלא לקבל את התלמידים הספרדים וזאת למרות שמדובר בבני אברכים תלמידי חכמים מופלגים העמלים בתורה.

הרב רפאל ועקנין (שם בדוי) אחד ההורים אומר ל'אקטואליק': "אנחנו כועסים מאוד על המנהיגים שכבר עדכנו אותם מעל לשבועיים שיש ילדים ספרדים בבית, ולא החזירו לנו עדיין תשובה". כעת הוא מספר: "הילדים בבית ומשעמם להם", וכואב: "מדוע למה הם בבית והחברים שלהם בתלמוד תורה", עוד הוא הוסיף: "מלבד הצער של הילדים, יש את הצער של נשותינו, והצער שלנו, והם גורמים לנו לביטול תורה דרבים, אוי לנו מיום הדין!", זעק הרב.

"אנחנו מצפים מראש המועצה שמתיימר לבקש ולדרוש עוד קדנציה ביישוב שרובו ספרדי שיעשה קצת סדר במוסדות החינוך", דורש הרב, "השקט ברכסים הוא שקט מדומה עד שהכל יתפוצץ ואז כל האפליה הגזענית הקיימת ברכסים תצא בקול רעש גדול".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. עיר התורה? חחחח

    אנשים תפסיקו להיות מריונטות תפסיקו להשען עלהם אין לכם עמוד שדרה?

    דורון |
    הגב