אפליה? חיילים חרדים מתלוננים: אנחנו מקבלים רק כריך ליום

שיוויון בנטל – פערים בתנאים: חיילים חרדים טוענים לאפליה מצד צה"ל. בעוד החיילים החילונים מקבלים ארוחות חמות, החיילים החרדים מקבלים רק כריך, שבחלק מהמקרים פג תוקפו. דובר צה"ל: "נפעל להענקת מענה אחיד לכלל החיילים"

קבוצה של 40 חיילים חרדים העוברים הכשרה במסגרת "שחר כחול", פרויקט שילוב חרדים בחיל האוויר, מגיעים מדי יום ללמוד במכללה למינהל בפתח תקווה. אלא שלטענתם ישנה אפליה קשה נגדם סביב המזון שהם מקבלים בהכשרה, כך מדווח ערוץ 2.

ע"פ הדיווח, במהלך יום לימודים במכללה שנמשך בין שמונה לעשר שעות, זוכים החיילים החילונים לארוחות חמות בנוסף למזון נוסף לאורך היום, לעומת זאת החיילים החרדים מקבלים רק כריך אחד ביום. זאת ועוד: בחלק מהמקרים, לטענתם, מדובר בכריכים שפג תוקפם.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מענה המזון בהכשרות החוץ-צבאיות, בהן אין מענה למטבח צבאי קרוב, מבוסס על כריכים. באחרונה נפתח קורס משותף לחיילים חרדים וחילונים בו מקבלים החיילים ארוחה חמה המסופקת על ידי בסיס צבאי. בשל הפנייה יפעלו בצה"ל להענקת מענה אחיד לכלל החיילים הנמצאים באותה מכללה".

F130714GPOMN02
חיילים חרדים. צילןם אילוסטרציה

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אין חרדים בצבא…….ישנם לבושים כחרדים…… חרדי אמיתי נמצא בבהמ״ד על יד הגמ׳ ..ולא במקום הפריצות והכפירה

  חרדי אמיתי - כהיום |
  הגב
 2. ח ר ד ק " י ם ה ח ו צ ה
  ————– ————
  כבוד הרב מוזס תדע לך: אנחנו יודעים שאתה לא רצית שילדים השייכים להורים מהקבוצה החשובה המוסרים נפשם על קידוש השם, הקבוצה הירושלמית, (עץ) שיתקבלו לחיידרים / בתי ספר / סמינרים / כוללים וכו' למה? ? ? ועל פי הלכה מי שמצביע ג' גורם לחיזוק הגזירות של הגיוס נגד בני הישיבות, וזה איסור דאורייתא, אנחנו בכלל לא מטומטמים כמו שאתה חושב, סיפורים תספר לסבתא שלך, לא לנו! תפסיק לקשקש שקרן! הלא "גפני אמר" בכנס בויזניץ שהגיוס חוק מצוין, וידוע לכולנו שמרח' חזון איש יש הרבה פשרות לגבי הגיוס.

  אם אתם (חברת המסיונרים של ג') באמת הייתם רוצים שלא יהיה החוק הזה הוא לא היה עובר. בשנתיים האחרונות אנחנו דיברנו על הקירות, עכשיו התור שלך לדבר לקירות. קריעה = הצגה !! איפה הייתם כל הזמן, עכשיו אתם נזכרים? איפה אתם עכשיו? אני בכלל לא משכנע, ליתד ולדגל אין שום קשר ליראת שמים. מי שמצביע ג' גורם לחיזוק הגזירות נגד לומדי התורה והשתקת ההתנגדות התקשורתית לגזירת הגיוס, ומי שמצביע ליהדות התורה הרי הוא ממש מחלל שם שמים ברבים, משום שלא רצית שילדים השייכים להורים מהקבוצה הירושלמית, (עץ) יתקבלו לחיידרים / בתי ספר / סמינרים / כוללים וכו' למה ? אתם שותפים לחורבן ושואה של יהדות של דורינו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • אוי אוי אוי!! שומו שמים!!
   בושה וחרפה, שהרב יום טוב בורשטין חבר טוב של השייגץ (סלנים) הכופר בתחיית המתים, החופר קברי ישראל, בבית שמש, זעזוע!! איזה רב התיר לו לחפור קברי ישראל? אולי "הרב המתיר"

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב