"אפלייה כמו בעמנואל": בית המשפט יכריע מחר על עתיד ילדי הפלג הירושלמי ברכסים

בית המשפט לעניינים מנהלים בירושלים ידון מחר (ג') בעתירת אנשי 'הפלג הירושלמי' ברכסים שדורשים לקבל לאלתר את ילדיהם לגני הילדים בעיר. אחד ההורים: "יש פה אפלייה ברורה שזועקת לשמיים"

מספר הורים לילדים שמתגוררים ברכסים ומזוהים עם הפלג הירושלמי יתייצבו מחר בבוקר(שלישי) בבית המשפט בירושלים לעניינים מנהלים וידרשו לחייב את עיריית רכסים למצוא מקום לימודים עבור עשרות ילדים חרדים ביישוב.

ל'אקטואליק' נודע כי כי בפלג גייסו 30 אלף שקל עבור הוצאות המשפט שיכריע את עתידם של הילדים שנפלטו ממסגרת הלימודים. "זה בדיוק אפליה כמו בעמנואל", אומר לנו אחד ההורים, שזועק בכאב על הרדיפה שנעשת כנגד אנשי הפלג ביישוב. "כל חטאנו שאנו מזוהים עם הפלג הירושלמי, מה אשם הילד הרך?". אותו הורה טוען כי "התקשורת החרדית שכיסתה את פרשת עמנואל ועסקה בו בהרחבה מוגזמת, ממעטת לעסוק בנושא בגלל "האינטרסים שלהם".  מנגד, בקהילה הליטאית ברכסים טוענים כי "לא ייתכן לשלב ילדים בכיתה שדעותיהם נגד גדולי ישראל".

עו"ד חיים שטיינברגר, שמייצג את ההורים, אומר בשעתו לערוץ 7 כי מדובר בהחלטה מפלה, "מדובר בהורים ששייכים לקהילה החרדית ליטאית ברכסים, כנראה שהוחלט משום מה שהם שייכים לפלג הירושלמי של הרב אויערבך זצ"ל ועשרות משפחות קיבלו הודעה שילדיהם לא יתקבלו לגנים בשנה הבאה".

"במכתב שהם קיבלו נאמר שבגלל שהמשפחה משתייכת לזרם קיצוני שפועל בניגוד לדעתם של גדולי הדור הילדים לא מתקבלים. מדובר בעלילת שווא. לא ייתכן שאם משהו מהמשפחה נצפה בחצרו של הרב אויערבך יעשו עליו איקס".

״לא יעלה על הדעת שאזרחים במדינת ישראל יופלו לרעה. מדובר באנשים שהם בשר מבשרה של אותה קהילה חרדית ורק בגלל שהם הלכו לאותו רב הילדים שלהם נפסלים. זו שערורייה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.