אפליקציה מתקדמת תאפשר לדעת איפה הכי משתלם לנהל חשבון בנק ולהעבירו בין הבנקים בלחיצת כפתור

לכל חשבון בנק שיעבור אליו הלקוח, יועברו אוטומטית ע"י המערכת כל העברות התשלומים, הוראות קבע, צ'קים והתחייבויות שהיו לו בחשבון קודם

בפתח הדיון אמר יו"ר הוועדה, ח"כ אורי מקלב: "אנו דנים היום במשהו חשוב מאוד כי אנו שואפים להגיע להרחבה ושיפור של הטכנולוגיה במגזר הפרטי והציבורי ובשירות לכל אזרח במדינה. בשונה מפעם, מערכת הבנקאות היא הכרח קיומי לכל אזרח – כל העברה כספית היום ואפילו המועטה ביותר נעשית רק דרך חשבון הבנק, ולכן מעבר לכך שאנו דואגים בוועדה לקדם את הרגולטור טכנולוגיית, יש לנו חובה לעקוב שגם האזרח מקבל את זה בצורה הנוחה והמתקדמת ביותר. יחד עם זאת, בדיונים מעין אלו חשוב ביותר שלא נשכח את מי שמתנהל לאיטו. המעבר לעולם טכנולוגי לא מתיר לנו לגרום לכך שיצמצמו פעילויות בערוץ ישיר מול פקיד וסניפי הבנקים ייסגרו. צריך לדאוג שהנגישות לבנק תתאפשר לכלל האוכלוסיות וגם לבעלי מוגבלויות".

ח"כ מנחם אליעזר מוזס שיזם את הדיון, אמר: "חלק גדול מהמגזר השלישי בישראל אינו יודע כיצד להשתמש עם כרטיסי אשראי, במגזר החרדי אין גישה לאינטרנט בבית וגם הטלפונים משמשים לשיחות בלבד. ולכן, שאלה גדולה מרחפת מעל כל ההתפתחות הטכנולוגית שבנק ישראל מצעיד אליה את הבנקים. כבר היום נסגרו מקומות בבנקים שהייתה אפשרות בהם להפקיד מזומן. כל ההתקדמות הטכנולוגית יכולה להביא לתוצאות נוספות שיפגעו במגזר השלישי ובאנשים שלא חפצים בכל ההתקדמות הטכנולוגית".

רכז שכר באגף תקציבים במשרד האוצר, כפיר בטט הציג את השינויים שייגרמו לאחר החלת הרפורמה הטכנולוגית במערכת הבנקאית, ובכלל זה מעבר מהיר בין הבנקים שיגביר בהרבה את התחרות. לאחר החלת הרפורמה, לכל חשבון בנק שיעבור אליו הלקוח, יועברו אוטומטית ע"י המערכת כל העברות התשלומים, הוראות קבע, צ'קים והתחייבויות שהיו לו בחשבון קודם. לאחר הקמת המערכת החדשה שתאפשר את כל המידע מחשבונות הבנקים, תוקם מערכת שתציג לכל לקוח את העלויות לחשבונו בכל בנק ותאפשר לו לדעת היכן הכי משתלם לו להתנהל. לדברי כפיר בטט: "בכך שנייצא את כל המידע הבנקאי, נוכל לקבל השוואת מחירים ע"פ צרכי לקוח וככה בנקים יוכלו להתחרות על המאפיינים הספציפיים ואותו לקוח יידע לבחור את הדבר הטוב לו. זה ללא ספק יגביר את התחרותיות ותוזיל עלויות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.