אפקט הגזענות • חבר מועצת החכמים: "חשוב להעסיק ספרדים"(וידאו)

אפקט הגזענות: חבר מועצת החכמים הגר"ד יוסף למנכ"ל חברת קידום פלוס "חשוב להעסיק ספרדים ולהוכיח שכל האמירות נגדנו מקורם בבורות וגזענות". בחברה השיקו סרטון וידאו לגיוס עובדים: אשכנזי תושב כרמי גת? תישאר בדירה. מזרחי? בוא לעבוד. רוצים את כישוריך"

סערת סרטון הגזענות מסרבת לשכוח: חבר מועצת חכמי התורה הרב דוד יוסף נפגש הבוקר עם מנכ"ל חברת 'קידום פלוס' וביקש ממנו לקדם העסקת עובדים ספרדים.

הביקור נערך במסגרת פעילות החברה בהעסקת עובדים חרדים כחלק מערכי החברה בקידום אוכלוסיות מיעוט.

במהלך הפגישה אמר הרב דוד יוסף כי על רקע הסערה והזלזול הציבורי בציבור המזרחי, הפתרון הוא לקדם ציבור ספרדי. "אנחנו צריכים להיות טובים יותר ולהתמיד ובכך למגר את האפליה. אני מבקש ממך להעסיק ספרדים ולהוכיח שכל האמירות נגדנו מקורם בבורות וגזענות".

מנכ"ל החברה עמיחי יוזן סיפר לרב דוד יוסף כי במסגרת צורכי החברה לגייס קרוב לשלושים עובדים חדשים הם יצאו בקמפיין להעדפה מתקנת ומתן הזדמנות לתעסוקה של ספרדים. "היחס שראינו בסרטון למזרחים היה מחפיר וחשוב לנו כחברה לשנות את זה. גם בסרטון שהשקנו הערב אנחנו רואים את הסטיגמטיות שקיימת ביחס לציבור הספרדי ולכן אנחנו רוצים לתת הזדמנות והעדפה מתקנת דווקא ליוצאי עדות המזרח כדי לשנות את זה".

"במסגרת התרחבות החברה והביקוש ההולך וגובר אצלנו לבניית אתרים, אנחנו יוצאים במסע גיוס עובדים חדשים. כחלק מגיוס העובדים ומהערכים החברתיים של החברה אנחנו ניתן דגש על העסקת עובדים ספרדים על מנת לסתום את פיות הגזענים".
יוזן מוסיף כי החברה צפויה לגדול השנה מבחינת מחזור המכירות וההיקף הכספי שלה לצד הגידול במעורבות החברתית שלה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דוד יוסף המשתכנז למד עם מכלוף רעי בישיבת חברון האשכנזית, במשך שנים הוא מרגיש חסכי ילדות ותסבוכת נפשית קשה, שיגש לפסיכייאטר.

    אבי זגורי |
    הגב
  2. הרבנים הצבועים בשירות דרעי זמיר ודוד יוסף , יוסיף קולות לשס הא אם לא לא ההית שומע מהם מילה תמים

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב