אפקט חדרה: החרדים יפרשו מהקואליציה של ברקת?

על רקע התקדים בחדרה בו מפלגה חרדית פרשה מהקואליציה בעקבות חילולי השבת, נדמה כי חדרה פותחת פתח לערים נוספות ובהם ירושלים ואשדוד. זעם חרדי על ברקת מציב אותו בעמדת הקש שישבור את גב הגמל. באשדוד המצב שונה.

אפקט חדרה: על רקע  התקדים בחדרה בו מפלגה חרדית פרשה מהקואליציה בעקבות חילולי השבת, נדמה כי חדרה פותחת פתח לערים נוספות ובהם ירושלים ואשדוד.

בירושלים, על פניו לחרדים יש את 'כל הסיבות שבעולם' לפרוש מהקואליצי., יותר יותר תושבים ועסקנים בעיר מתלוננים על מחסור בתקציב והזנחה של ראש העיר שמעדיף לטפח את חיי הלילה של ירושלים ולא להשקיע בחרדים.

לדוגמה, בירושלים בשכונות רמות במה בית ספר שבו לומדות 1,000 תלמידות חרדיות, במבנה הממלכתי החילוני לומדים כ-300 תלמידים ותלמידות שחלקם הגדול מיובאות משכונות מרוחקות בעוטף ירושלים, "ברקת עושה את הכל על מנת לדכא את החרדים בבירה", טוען לנו אחד העסקנים שמאשים את הסיעות החרדיות בהפקרות.

סיפורים דומים גם בקריית יובל בית וגן בשכונות חרדיות נוספות. אם זה היה תלוי בגפני החבורה של דגל הייתה היום מחוץ לקואליציה של ברקת, בכל הזדמנות גפני תוקף את ברקת ומקדיש עליו את הסאה.

ביהדות התורה וש"ס בירושלים מעדיפים להתקוטט ולנסות להשפיע מבפנים, אך לעולם חוסן, במידה וברקת ימשיך לחלן את ירושלים החרדים לא יעמדו מנגד.

באשדוד,הסיפור שונה. אגודת ישראל פועלת עצמאית ולא משתפת פעולה עם ש"ס שמחריפה את המאבק כנגד חילולי השבת שמוביל ראש העיר ובעיקר זעקת 'שבת היום' שמסמלת יותר מכול את המאבק כנגד חילולי השבת בעיר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לא מתייאשים לחזור על אותה בדיחה 200 פעם!!!

    יהדות התורה לא תפרוש לעולם!!!! החברים לא ישחררו את הכסאות שלהם בשום מצב!!!

    משה |
    הגב