אפקט חדרה: מרן הגראי"ל הורה: לפצל את בית הכנסת בברכפלד – פרסום ראשון

אפקט חדרה? הפילוג במגזר הליטאי חוצה מחנות וגם גבולות. לאחר הפילוג בישיבת חדרה שהוביל להקמתה של ישיבת 'תורה בתפארתה'  בנשיאותו של מרן הגראי"ל שטיינמן עתה מגיע הפיצול גם למודיעין עילית.

 מזה כשנתיים, מתפללים בבית הכנסת "אהבת תורה" כמאה אברכים יר"ש תושבי שכונת ברכפלד, בית הכנסת נמצא תחת נשיאותו של הגר"ש אוירבך.

גבאי בית הכנסת היו נועצים בראש הישיבה לכל צעד ושעל בנושאי בית הכנסת. עתה עם הפילוג  הליטאי בבחירות ולאחר שמרן רה"י הגראי"ל שטיינמן הורה לפצל את ישיבת חדרה, עלו מספר מתפללים בבית הכנסת למעונו של ראש הישיבה ושאלוהו: "האם דין חדרה כדין ברכפלד"?, הגראי"ל השיב, כי אם הדבר טורדם  ומפריע לתפילה, יש להקים מניין חדש שלא להרבות מחלוקת בישראל".

ואכן בסוף השבוע בית הכנסת התפצל. כעשרים אברכים  נטשו את בית הכנסת והקימו מניין אברכים  " בשם "אוהל תורה", שממוקם בעזרת נשים של חסידות סאדיגורא.

מנגד עשרות אברכים שמזוהים עם הפלג הירושלמי באו לחזק את מתפללי בית הכנסת  בכדי לכסות קרחות שהיו מעיבות על מצב רוחם של מתפללי בית הכנסת.

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לכל החרדים הליטאים באשר הם: אני אינני חרדית ורציתי לומר שכאדם שמביט מבחוץ, המחלוקת הזו לא מכבדת את הציבור החרדי, לא מתאימה לו ולא מקרבת את הגאולה (רק נזכיר על מה נחרב ביהמ"ק השני…) לדעתי הציבור צריך להשאיר את המחלוקות לגדולי הדור ולא להסתכסך אחד עם השני. גם להלל ושמאי היו מחלוקות גדולות, אך בכל זאת היו מתחתנים אלו עם אלו (מה שלא נראה לי שיקרה עם הפילוג הנוכחי).
  נקודה למחשבה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. צעד כושל !

  שהרי עוד יומיים כשירצו אנשי המנין החדש להתפלג ישארו רק 10 בכל צד, ובפילוג שאח"כ רק 5
  ומקסימום הם יוכלו לאכול פלאפל ביחד ולעשות זימון…

  האלרגי לנהתפלגויות |
  הגב
  • רק מעניין למה אתה צריך להעיד על עצמך שאתה "שפוי" כנראה שצריך לשכנע אנשים בזה………

   יוסף |
   הגב
 3. בקושי 2 בעלי מחלוקת עזבו את בית הכנסת
  לא עשרים לא בטיח !!!!

  ישראל משקפיים |
  הגב