אפקט טראמפ: נתניהו אישר בניית 2.500 יח"ד ביו"ש

לאחר 8 שנות הקפאה: ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן החליטו לאשר בנייה של כ-2,500 יחידות דיור ביהודה ושומרון. האם המחירים בערים החרדיות יירדו?

אפקט טראמפ מתחיל לתת את אותתיו. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן החליטו לאשר בנייה של כ-2,500 יחידות דיור ביהודה ושומרון. השניים הסבירו את ההחלטה בצורך במתן מענה לצרכי דיור והמשך שגרת חיים באזור.

מדובר במנה ראשונה של הפשרה ונראה כי בחודשים הקרובים נתניהו ישקול להפשיר עוד בנייה בשטחים בשל האור הירוק שקיבל מטראמפ.

בעבור הזוגות הצעירים מחוסרי הדיור בערים החרדיות ביתר ומודיעין עילית מדובר בבשורה. הערכה  היא כי בחודשים הקרובים ונתניהו ליברמן יוציאו מהמקפיא  עשרות אלפי יחידות דיור ובכך יביאו לעצירת עליית המחירים ואולי אף לירידה מסוימת במחירים שנסקו לשמיים.

אנחנו בונים ונמשיך לבנות", צייץ ראש הממשלה בחשבון הטוויטר שלו זמן קצר לאחר ההודעה על המשך הבנייה. לדברים הצטרף גם שר הביטחון ליברמן: "אנו חוזרים לחיים נורמליים ביהודה ושומרון".

במקביל, יביא השר ליברמן לאישור הקבינט יוזמה להקמת אזור תעשייה לפלסטינים בסמוך לכפר תרקומיא. בהודעתו צוין כי המתחם יהיה מהגדולים ביותר ביהודה ושומרון.

ברחוב הפלסטיני מודאגים מהתייצבותו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לטובת ישראל, חלקם מכנים אותו "פשיסט" בירדן מזהירים מפני התפרצות אינתיפדה בשטחים. גם באיראן פוקחים עין על הקשר בין טרמאפ לפוטין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.