"ניאבק נגד הצבת חיילים חרדים בשכונות החרדיות"

נציג סיעת "בני תורה" בעירית י-ם סגרה"ע חיים אפשטיין: ניאבק נגד כל נסיון לניצול המצב הבטחוני לצורך הקמפיין ההרסני שנועד לעודד "גיוס חרדים"- זאת לאחר שנודע על תוכנית יזומה לשגר במכוון חיילים בחזות חרדית אל תוככי השכונות החרדיות { אפשטיין מתריע}

נציג סיעת "בני תורה" בעירית י-ם מתריע: סגרה"ע חיים אפשטיין: ניאבק נגד כל נסיון לניצול המצב הבטחוני לצורך הקמפיין ההרסני שנועד לעודד "גיוס חרדים"

"עולם התורה והציבור החרדי כולו ייצאו חוצץ וימנעו כל נסיון לניצול המצב הבטחוני לצורך הקמפיין ההרסני שנועד לעודד 'גיוס חרדים', כי בנפשנו הדבר" – כך הבהיר אתמול נציג סיעת "בני תורה" בעירית ירושלים, סגן ראש העיריה חיים אפשטיין, בשיחה קשה שקיים בנושא זה.

אתמול פנה אל אפשטיין נציג אחת הסיעות החילוניות בעיריה וביקש לדעת מה תהיה תגובת הציבור החרדי ביחס להצעה שעלתה בדיונים האחרונים אודות תיגבור האבטחה בירושלים. לדברי אותו נציג, במהלך דיון שהתקיים אודות ההצעה לתגבור המשטרה באמצעות הצבת כוחות צה"ל במרכזי הערים, ובירושלים במיוחד, הוצע כי בעיר ירושלים שבה מתגורר ריכוז חרדי גדול, ובפרט בשכונות החרדיות, יוצבו חיילי צבא הנושאים חזות חרדית, שגוייסו בשנים האחרונות ל"מסלולים צבאיים מיוחדים לחיילים חרדיים".

לדבריו, היוזמה עלתה מתוך שיקול נאיבי ומיתמם, כאילו העדפתם של חיילים אלה במסגרת הקצאת הכוחות הצבאיים שישוגרו לעיר, תתקבל בצורה חיובית בקרב האוכלוסיה החרדית. בנוסף, אמרו גורמים צבאיים ופוליטיים, כי הדבר יסייע למסע התעמולה המתמשך למען "גיוס חרדים".

 

סגרה"ע חיים אפשטיין שמע את הדברים מהנציג החילוני ודחה בתקיפות את הרעיון. "אתם נתפסים לאשליות שוא מבית היוצר של מפיקי הקמפיינים הנלעגים בסגנון 'מחבקים את החיילים החרדיים'. עליכם לדעת כי אורחים בלתי קרואים אלה לא יזכו ל'חיבוקים', אלא להיפך; הציבור החרדי יקיא מקרבו כל יוזמה למיפגן פרובוקטיבי מסוג זה. זה לא סוד שחיילים בחזות חרדית שהגיעו לשכונות חרדיות, כבר התקבלו בעבר ב'קבלת פנים' שלילית שהבהירה להם כי הציבור החרדי רואה בהופעתם המוחצנת במדים הצה"ליים צעד של עזות מצח והתגרות מחוצפת ברגשותיו שנועד להציב מודל אנטי-חינוכי בפני ילדינו".

"ברור אפוא שכל יהודי חרדי יביע את מורת רוחו נגד הנסיון לכפות על סביבתו הקרובה 'קמפיין' הרסני שמבקש לקדם מגמות פסולות, מתוך כוונה 'לחנך מחדש' את הציבור התורתי", אמר הרב אפשטיין לאיש שיחו, "כמובן, אנו מתנגדים לכל פעולה אלימה או בלתי חוקית, אך במסגרת חופש הביטוי רשאי ומחוייב כל יהודי חרדי להביע מחאתו נגד פורצי גדר מסוג זה המבקשים לשנות את האטמוספירה הטהורה של שכונותינו".

הוא הוסיף, כי יש לראות בחומרה מיוחדת את נסיון הניצול הציני של הארועים הקשים והמחרידים שחווינו בשבועיים האחרונים, לצורך עליית מדרגה במסגרת מלחמת התרבות שהוכרזה נגד הציבור החרדי. "הרי מקבלי ההחלטות מצהירים כי לנגד עיניהם עומדת המטרה המרכזית של הרגעת הרוחות והחזרת החיים לשיגרה. מה הטעם אפוא בנסיונות הזויים לעורר מדנים בצורה כזו ובשעות קשות אלו? האם אותם חיילים יוצבו בצורה פרובוקטיבית רק כדי שתוך זמן קצר יהיה צורך בהזרמת כוחות שיטור נוספים לצורך טיפול בסערת הרוחות, הזעם הציבורי והעימותים הקולניים שיתפתחו במקום, וכדי 'להגן' עליהם מפי המוחים נגד תופעת לובשי המדים בחזות חרדית?" – שאל בכאב.

יצויין, כי סגן ראש העיר חיים אפשטיין דיווח אתמול לשורה של רבנים ומחנכים על הדברים ששמע ועל תגובתו הנחרצת ושמע מפיהם כי תשובתו התקיפה הינה בבחינת 'דבר בעתו' וכי הציבור החרדי כולו אכן ידחה על הסף כל צעד תעמולתי מחפיר מסוג זה.

 

15 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הגיוס נגמר חיבים להעיר אותו מיד
  ובכך רואים את חכמת החיים של הגאון הגדול ר' אברהם יהושע סולובייציק שליט"א ראש ישיבת בריסק שהתבטא באופן חריף ביותר על פסטיבל החדש של כת המחבלים.
  הגרא"י סולובייציק שליט"א בשמחת אופרוף לבנו, באחת ההזדמנויות במהלך השבת החגיגית התבטא ראש ישיבת בריסק בפני קבוצת מקורבים איכותית ומצומצמת את דברים הבאים (תורגם מיידיש): "… גאון אחד נכנס לביקור בביתו של ר' יחזקאל אברמסקי זצ"ל וראה על השולחן בסמוך אליו ספר שעוסק ב"ציפייה למשיח" שחיבר אדם בן זמנינו, מיד הוא פנה אל ר' חצקל' ושאל: "מה הספר הזה עושה אצלך על השולחן"? השיב לו ר' חצקל': לפניך נכנס כאן יהודי שאיני מכיר והביא לי את הספר הזה שהוא חיבר.
  והוסיף ר' חצקל': פעם נכנס לרוגוטשובער יהודי שהיה מאוד מוטרד ושאל מה עושים ואיך מחזקים בציבור את העניין של אמונה בביאת המשיח? השיב לו הרוגוטשובער: פרנסה כבר יש לך? אוכל לאשתך ולילדים אתה נותן? קודם כל תדאג לעניינים הללו אחר כך תדאג למשיח.
  סיים ר' חצקל': גם אני רציתי לשאול את היהודי שחיבר את הספר הזה האם פרנסה כבר יש לך? אוכל לאשתך ולילדים אתה נותן? אלא שנמנעתי רק מפני שחסתי על כבודו.
  ראש ישיבת בריסק המשיך תוך שהוא מכנה את הפג הירושלמי בכינוי באנדיטים: "הבאנדע חברה (- כנופיית הבנדיטים) האלו, נעבאך, הרסו להם את כל ה"קנאות". לפי החוק החדש של הממשלה, בשלוש השנים הקרובות נושא הגיוס לא יהיה על סדר היום הציבורי. אוי ווי, מה עושים? איך מכניסים לציבור שהכל זה רק "קנאות" ו"קנאות" אם אף אחד כבר לא מדבר על הגיוס לצבא? הנה הם מצאו רעיון חדש! לדבר על משיח! קנאות על משיח!
  מה אתם חושבים, ייגמר העניין של משיח הם ישתקו? תשכחו מזה! מחר הם ידברו על "שמיטה", שנה הבאה זה כבר שמיטה, מה רע להיות קנאי על "שמיטה"? אולי זה ימצא חן בעיני אנשים מסוימים ויגדיל להם את המפלגה! אבל אל תדאגו, ייגמר שמיטה הם יעברו לדבר על "קברים".
  המשיך ר"י בריסק: "אתרא קדישא" עוד יהיו פשרנים לעומתם! ייגמר "קברים" הם יפגינו על "שבת", ייגמר שבת הם ימצאו עניינים חדשים. רק אל תדאגו להם! קרוב לחמישים שנה אני מכיר את הבאנדע חברה האלו , הם לא יבחלו בשום אמצעי! עד שלא יישארו ילד וילדה שלא יפקפקו בביאת המשיח, הם לא יירגעו! בלי שום אחריות על הציבור! ממש הפקרות! כל ילד צריך לדעת שיש מחלוקת אם יש משיח או אין משיח והכל כדי שכולם יידעו שהם הקנאים שפוסקים שיש משיח! ב"ה שיש משיח! שרעקלאך! מופקרים ממש!
  להם כמובן זה מיותר לומר שידאגו קודם לפרנסה שלהם לפני שהם דואגים למשיח! כי אצלם הדאגה החדשה למשיח זה גופא הפרנסה שלהם! פרנסה כידוע יכולה להתחלף כל הזמן. אז הם באמת דואגים רק לפרנסה שלהם! מה יש לומר להם? תחליפו פרנסה? הם מחליפים כל הזמן!".

  שולם |
  הגב
  • אברהם יהושע סולובייציק כהיום אינו נחשב כאחד מגדולי ישראל. אע"פ שיש לו ישיבה והרבה תלמידים.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 2. כמה צדקו דברי מרן שר התורה בעל הדרך אמונה שכתב עליהם סעיף קטן
  וז"ל
  הנה בשנים האחרונות", כותב הגר"ח ותוקף את אנשי הפלג הירושלמי, "קמו אנשים מתוכנו ריקים ופוחזים בעלי מחלוקת ומקהילים קהילות ברבים ופוערים פיהם לבלי חוק בכל הקדוש לנו, ומדברים סרה וזלזול על גאון ישראל קודש הקודשים, גדול דורנו מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א, ומערערים על הנהגתו".

  מרן שר התורה ממשיך ותוקף את אנשי 'בני תורה': "ובאמת שכל כוונתם ומזימתם לכפור במושג שגדולי הדור ינהיגו את הדור כפי שהיה ויהיה בכל הדורות, ומכריזים ואומרים אין לנו חלק בדוד ולא נחלה לנו בבן ישי איש לאוהליו ישראל הישר בעיניו יעשה".

  "ועתה הגדילו לעשות לפתוח מפלגה, אוי לנו שכך עלתה בימינו שכבוד התורה מושפלת עד שאול תחתית רח"ל וסופה מי ישורנה, איך נכניס אהבת תורה לדור הצעיר", כותב הגר"ח בכאב.

  "והנה העולם אינו הפקר", מתריע מרן הגר"ח, "וכבר אמרו חז"ל כל המבזה תלמיד חכם אין לו חלק לעולם הבא אין רפואה למכתו, וצריך להתרחק מהם פן תספו בכל אשר להם ח"ו ולא לסייע בידם בשום אופן להיות שותף למבזי ת"ח

  צבי |
  הגב
 3. חיים לפני ראיון צריך להתכונן
  שכחת לומר שאתם תישלחו מתאבדים שיש לכם מהקבוצה שמוכנה להיתאבד כמו שאמר איך קוראים לו?
  שכחתי
  בככר המרד בגודלי ישראל

  אריה |
  הגב
 4. לפלג אין שום אידולוגיה חוץ מלחלוק ולהילחם עם גדולי ישראל
  וזה בדיוק מה שהם עושים עכשיו כל מינו של גדולי הדור הם אומרים הפוך
  העיקר להילחם בגדולי ישראל ומנהיגי הדור

  מי היו אלו שלחמו ברב וואזנר שלא עשה מה שהם רצו אתה יודע ?

  מי היו אלה שלחמו ברב ניסים קרליץ שלא חשב כמותם אתה יודע? אכן ניחשת נכון ,

  מי לחם ברב מיכל פינשטיין

  מי לחם ברב בינימין זילבר

  מי לחם ברב עובדיה

  מי לחם ברבדוד פוברסקי

  והוריד חייהם ביגון שאולה

  מי הילך אימים על ר' דוב לנדאו שיחי'

  מי הילך אימים על ר' חיים גרינימן במשך עשרות שנים

  ב"ה הגיעו ימי שחרור מעול העריצות שלכם

  והמחיר דורש לחימה ללא כל פשרה בכם

  היום כולם מבינים שאין לכם שום אידולוגיה חוץ משינשאתכם לגדולי ישראל להילחם על גדולי ישראל

  שאול |
  הגב
 5. ילד: אבא תקנה לי כדור ירוק
  אבא : ירוק? אסור ירוק כי זה צבע של חיילים
  ילד: ולמה ראיתי את חיים אפשטיין עם עניבה צהובה זה צבע של שחקני כדור רגל
  אבא: יש חילוק בין הדברים וגם אנחנו הולכים לפי המסורת ולא משנים והצבע של הפתק של ראש העיר הרב שך אמר שזה מותר
  ילד: אבא למה יש חילול שבת בירושלים ?
  אבא: זה בגלל שיש רבנים שמתירים והם כותבים ביתד שמותר

  בקיצור ההבנה של מסיתי נצח אינה שונה מבני דודיהם

  חני |
  הגב
 6. מי הם החדקים?????????????????????????????? חלקם: עמלקים, משומדים, מחללי שם הקב"ה, קליפא מושחת מסריחה, "חרד"קים" משכילים עולמים, כופרים בתורה הקדושה, מסיונרים, טמאים מניאוף שיש שם, נכדי המן, / "רשע וטוב לו" "חרדקים נראים בדיכאון" לפני שהתגייסו היו ״יודעים רבונם ומכוונים למרוד" אבל יש דין ויש דיין בשמים, הם אומרים אני יודע שזה רע ואפילו הכי אעשנו להכעיס השם היינו עמלקים. ניצוץ של אותו רשע שהקים מדינת השמד והניאוף. רשע וטוב לו" "רשע וטוב לו" "חרדקים בדיכאון" "רשע וטוב לו"

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. כאשר החרדים מתקרבים לחילונים ולחרדקי"ם בצבא באקדמיה ובמקומות עבודה חילונים. הטרור מתמקד בהם יותר ורואה בהם מלחמת דת על אל עקצה…ברור להם שאת אל עקצה לא מעניין את החילוני. ורק חרדי לאומני מהווה איום….. ועל כן מוטל על החרדי לחזור למקומו לבית המדרש ולהתנתק מהלאומנות ומהחילוניות המחריבה את העולם, ורק כך ינצל….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 8. הבחור חזק תמיד בכל הזמנים …יחד איתך תמיד חיים ….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • חיילים שפלים אלו שותפים למרד בקודשא בריך הוא ושכינתיה. הרב עובדיה זצ"ל אסר להתגייס לנח"ל הרי יהודי לא ציוני. מדינת השמד הניאוף הציונית, מוסדותיה השלטוניים, הצבאיים והמשטרתיים, מבוססים על יסוד אחד של ג' עבירות חמורות, הרס הדת. חילולי שבת, אכילת נבילות וטריפות. גילוי עריות ברבים, (ראו מה קורה אצל קציני המשטרה). נישואי תערובת עם גיורי כזב ובלי גיור כלל (עיין ערך להב"ה). הפלות וניתוחי מתים. גידול "דבר אחר" שפנים וכו'. והכל הכל בהכשר המפלגות הכביכול דתיות וחרדיות כמו דגל אגודה ודרעי.
   עד מתי לעבודה זרה הציונית???? אנו זועקים: אבינו מלכנו בטל מעלינו כל גזירות רעות ואכזריות ושתתבטל העבודה זרה הציונית בלי שום נזק וצער ליהודי

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
  • שאלה: האם מותר לחפור קברי ישראל בבית שמש ובמקומות אחרים כגון מחתם שנלר וכו' וידוע שהפיגוע בגאולה היה ליד מחתם שנלר, היינו מקום חפירת קברי ישראל בהתר של איזה רב ריפורמי או מזרחי או אחר, ובטוח כחמה שבגלל חילול קברי יהודים באותו מקום קרוב לפיגוע, נרצח בדריסה הקדוש הגאון הרב רבי ישעיהו עקיבא קרישבסקי הי"ד, בגאולה ברח’ מלכי ישראל ירושלים.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 9. המשיח מגיע לא צריכים חרדקי"ם משומדים. המשיח מגיע: הגר"א ברלנד שליט"א קורא ליהודים ארה"ב וחו"ל לעלות לארץ ישראל לפני חג הסוכות הבעל"ט – כדי לקבל פני מלך המשיח. גברים נשים וטף וגם תינוקות שלא יודעים איך לזחול. לכן מיד אחרי יום כיפור יש לכולם לעלות לארץ ישראל! וגם לתושבי ארץ ישראל יש לכולם להעלות לירושלים .

  בשיעור בערב ר"ח אלול הוסיף ואמר תאריכים מדויקים לתהליך של התגלות מלך משיח, שלפי דבריו יתחיל ביום כיפור הזה תשע"ו, וימשיך עוד כ-6 שנים עד סוף שנת תשפ"א. "אנחנו עכשיו מכינים את יום הכיפורים של תשע"ו, אנחנו מכינים את יום הכיפורים יום תשועה לישראל תשפ"א שאז ראש השנה יצא בשבת, ופסח במוצאי שבת, ויהיה פורים משולש, שאז תהיה הגאולה שלמה, אז יהיה יום תשועה, תשפ"א, אז יהיה התשועה האמיתית לעם ישראל, שעל זה ניבא הנביא דניאל, אלפים ושלשׁמאות עד ערב בקר, 2300 שנה, שזה יסתיים בשנת תשפ"א, שנת תשועה לישראל.

  "ועכשיו מכינים אותה בשש שנים האלה, ואת השש שנים האלה מתשע"ה עד תשפ"א זה שנות הגאולה, זה השנים האלה שכל עם ישראל חוזרים בתשובה, אפילו כל הפושעים הכי גדולים יכולים לחזור בתשובה, כי אז אין חופשים בעם ישראל, אין פושעים בעם ישראל, אין רשעים בעם ישראל, זה הכול שלבים בגאולה, הכול זה שלבים בהתפתחות הנשמה, שנקבל את חלקי הנשמה, כי הפושע הכי גדול בסוף יכול להיות הצדיק הכי גדול, אחרי שיעשה תשובה.

  יצוין שבכל השנים שהרב ברלנד דיבר נגד מחשבי קיצים, ונגד אלה שמנסים כל הזמן לקבוע זמנו של ביאת המשיח, אך אמר כמו שהמלבי"ם כותב, כשנהיה קרובים לגאולה יהיה מותר לדבר על תאריכים. כמו שגם מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א אמר לאחרונה "עד החגים של תשע"ו יבוא משיח" בלי חרדקי"ם אמן.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב