אפשטיין מבהיר: "לא תומך בקולנוע חרדי"

סגן ראש העיר ירושלים חיים אפשטין (בני תורה) מכתב שבו הבהיר כי הפרסומים על הקמת בית הקולנוע החרדי אינם מדויקים. { קולנוע חרדי בירושלים?}

בעקבות הפרסומים על הקמת מרכז קולנוע תורני חרדי בלב השכונות החרדיות, שיגר אחר הצהרים סגן ראש העיר חיים אפשטין מכתב לסגן ראש העיר עופר ברקוביץ (התעוררות) שבו הבהיר כי הפרסומים על הקמת בית הקולנוע החרדי אינם מדויקים.

בפתח מכתבו הוא כותב: "השתתפתי וכבדתי אותך בנוכחותי בוועדת התרבות שכינסת בחודש שעבר. הוזמנתי, ועל כך גם דיברתי על הקמת "מרכז לתרבות תורנית".

אפשטיין מבהיר במכתבו כי תכני התרבות התורנית ומהותם "ייקבעו על ידי בלבד" כל עוד אני מחזיק את תיק תרבות תורנית וכפי שאני רואה אותם ומבין אותם בשיתוף האגף. ומכאן המרחק הרב להפוך אותי בתקשורת כבונה 'קולנוע חרדי' חלילה.

לסיום כותב אפשטיין: "אם ברצוננו לדאוג לתרבות התורנית דבר זה יעשה רק בהדרכת רבנים ומורי הוראה שידריכו אותנו במעשינו. אני דורש, וחוזר ודורש שדברים עקרוניים אלו הנושקים לתרבות תורנית יעשו אך ורק  באגף לתרבות תורנית ולא נערבב את הרשויות".

מוקדם יותר, פרסם ברקוביץ  על התכנית לקדם מרכז תרבות חרדי, שייתן ביטוי לאמנים ויוצרים מהמגזר, "זה יאפשר להם להציג בבמה ראויה, וכל זאת מבלי לפגוע בנורמות והדגשים של הקהילה החרדית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.