"אפשר להכניע את דאע"ש בתוך יומיים"

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, התראיין לטלויזיה הרוסית והתייחס לארגון שמאיים על המזרח התיכון

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, התראיין לטלויזיה הרוסית והעריך כי ארגון המדינה האיסלמית "אינו חזק".

לדברי ברק, דאע"ש מצליח במידה מסוימת מכיוון שהוא לא עומד בפני מאמץ מספיק מתואם ועקבי להרוס את הארגון. באופן טכני הם הם לא חזקים. כ-30-40 אלף איש. כלי הרכב שלהם הם טנדרים של טויוטה וכמה מכונות ירייה עליהם".

ברק טען כי הוא אינו מזהה מעורבות של ממשלות מערביות שמעוניינות בצמיחת הארגון.

ברק הוסיף: "אני חושב שבמאמץ קצת יותר מתואם, אפשר יהיה לדכא את דאעש. זה לא קל, אבל זה לא משהו שלא יעלה על הדעת, הם לא ענקיים…אם החטיבות של הצבא הטורקי על הגבול ייכנסו לקובאני, זה יסתיים בתוך יומיים.

בעיקרון מה שהם עמדו בפניו ברמאדי ובמקומות אחרים בעיראק הוא צבא שלא רוצה להילחם. כשצבא לא רוצה להילחם, אתה לא זקוק למומחיות גדולה מדי על מנת לנצח…ארגון המדינה האסלאמית מעולם לא נלחם בקרב אמיתי.

כוח ההתנגדות החזק היחידי שהם פגשו בו היה בקובאני, מצד המיליציות הכורדיות ואלו היו הטורקים עם מאות שנות ה"שלטון" שלהם באזור וה"ניסיון הרב" שתיארו את הדרך הנכונה לפעול מול דאעש בסוריה.

ליום אמר ברק "הטורקים הציעו את הדבר הבא: אנחנו מוכן לשתף פעולה עם האמריקנים נגד דאעש, אבל אנחנו רוצים שלא תשכחו את אסד. אנחנו לא יכולים לנצח את דאעש ואז להפוך את אסד להרבה יותר שמח".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הזלזול שכל אותם קברניטים יהירים מפגינים כלפי הערבים הוא מדהים.
    אנחנו כבר מכירים את הטיפשים האלה שלפני הגירוש מגוש קטיף הצהירו שאם תהיה בעייה בטחונית מדינת ישראל תשתלט על הרצועה תוך יומיים.

    יוסי |
    הגב