"אפשר לחיות עם ההחלטה למנות אישה"

הגאון הרב ציון בוארון, לשעבר חבר בית הדין הגדול, הגיב הבוקר (ה') לפרסום ההחלטה על מינוי אישה כמנכ"לית בתי הדין, וגם של מינויו של משה ניסים לועדת הגיור

הגאון הרב ציון בוארון, לשעבר חבר בית הדין הגדול, הגיב הבוקר (ה') לידיעה שפורסמה אמש על ההחלטה לאפשר למנות אישה כמנכ"לית בתי הדין, אם אורח חייהן יתאים לתפקיד ואם עוד דרישות נוספות יתמלאו.

הגאון הרב בוארון, נשאל בתכנית 'חדש על הבוקר' ב'קול ברמה' בהגשת נועם זיגמן כיצד הוא רואה את קביעת הבג"ץ והמשמעות של קביעה זו והשיב: "אפשר לחיות עם ההחלטה למנות מנכ"לית לבתי הדין. הבעיה היא במגמה של בג״ץ להתערב. הם עוד יקבעו מי יתמנה לדיין, וזו חריגה מסמכותם".

הרב בוארון נשאל גם על דעתו על תפקודן של המפלגות החרדיות ואמר: "עם כל ההערכה שיש לי לראשי המפלגות הדתיות והחרדיות, הם מגלים אוזלת יד בנושאים כמו שבת, גיור ועוד. הם צריכים להקים בלוק טכני, בלעדיהם לא תהיה ממשלה".

השבוע גם נתבשרנו כי ראש הממשלה נתניהו בחר בשר שכיהן בממשלות בגין, שמיר ופרס שר המשפטים לשעבר משה ניסים שיוביל את ועדת הגיור, וזאת על מנת שיגבש המלצות בסוגיית הגיור בישראל, בהתאם להתחייבות המדינה לבג"ץ ועל רקע קידום חוק הגיור.

על מינוי זה נשאל הרב בוארון והשיב: "אני חושב שמשה ניסים הוא אדם הגון וירא שמיים, אפשר לסמוך עליו בנושא הגיור. הרפורמים תוקפים אותו בכדי ליצור כותרות".

כזכור, השופט הפורש אליקים רובינשטיין כתב השבוע בהחלטה על מינוי הנשים כמנכ"ליות בתי הדין כי "בשעה שבה נשים תופסות מקום של כבוד במגוון תפקידי השירות הציבורי, אין זה מתקבל על הדעת כי לא יינתן ביטוי הולם לייצוגן בהנהלת בתי הדין הרבניים. בפתיחת שעריו של בית הדין בפני נשים שתשמשנה בתפקידים ניהוליים יש ערך רב לא רק לציבור הנשים בכללותו, כי אם גם לחיזוק מעמדו של בית הדין שאמון הציבור בו הוא תנאי חיוני לתפקודו".

הראיון המלא – באדיבות רדיו 'קול ברמה'

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.