אצבע על הדופק • כך מסייעים ונותנים כבוד לניצולי השואה

הפריסה הארצית הרחבה של מתנדבי "איחוד הצלה" מסייעת לניצולי השואה

לקשישי ישראל ובפרט ניצולי השואה מגיע יותר כבוד, ולכן במסגרת הפרויקט, נטל על עצמו איחוד הצלה בסיוע המתנדבים המסורים לארגן ביקורים בבתי ניצולי שואה מדי שבוע, ועורכים להם בדיקות שגרתיות בסיסיות כמו לחץ דם, סוכר וכו' • בפרויקט חשוב זה של "תן כבוד" בא לידי ביטוי הפריסה הארצית הרחבה של האיחוד.

לפני כשנתיים הושקה בארגון איחוד הצלה תכנית שמטרתה ליצור מעגל תמיכה חברתית-רפואית לקשישים עריריים ובימים אלו צוברת התכנית תאוצה. במסגרת הפרויקט, מתנדבי הארגון מבקרים בבתי ניצולי שואה מדי שבוע ועורכים בדיקות שגרתיות בסיסיות כמו לחץ דם, סוכר וכו'.

חלק מהקשישים החיים לבדם הינם עריריים, חולים כרוניים, בעלי נכויות או קושי תפקודי כזה או אחר, אשר הטיפול בהם הינו מורכב ומצריך מעקב, בקרה והדרכה של הרופא המטפל. פרויקט "תן כבוד" של "איחוד הצלה" בא לתת מענה רפואי רציף במטרה לשמר ולשפר את מצב בריאותם של קשישים אלה.

במסגרת הפרויקט, מתנדבי הארגון-חובשים ופרמדיקים, מבקרים בבתי ניצולי שואה מדי שבוע ועורכים בדיקות שגרתיות בסיסיות כמו לחץ דם, סוכר וכו'.מטרת המעקב היא לשמור על מצב בריאותי תקין בקרב הקשישים ולמנוע התדרדרות. המדדים הרפואיים מועברים למאגר נתונים ונמצאים תחת מעקב יום יומי ע"י גורם רפואי, אשר במידת הצורך דואג להפנות את הקשיש להמשך טיפול במרפאה או לחילופין יוצר קשר עם רופא המשפחה של הקשיש. במקרי חירום ובהתאם לשיקול דעתו של הרופא האחראי על הפרויקט, מפונה הקשיש לחדר מיון.

ענבל צוריאל, מנהלת פרויקט "תן כבוד" של איחוד הצלה מסרה: "אין ספק כי לעיתים עצם הביקור התכוף אצל הקשיש משפר את מצב רוחו ומפיג את תחושת הבדידות היוצרת מועקה בפני עצמה, אך המעקב המתמיד אחר מצב בריאותו של הקשיש מאפשרת להיות עם האצבע על הדופק. המשמעות של ה"אצבע על הדופק" מקבלת משנה חשיבות. ההתדרדרות במצב בריאותו של הקשיש איננה מגיעה בדרך כלל בבת אחת, הזיהוי המוקדם והטיפול המוקדם יכולים לשנות את מצב בריאותו ולאפשר לו לקבל את הטיפול עוד בטרם מצבו הבריאותי של הקשיש מידרדר". אמרה לסיום.

התמונות אושרו לפרסום/שימוש, צילום: דוברות 'איחוד הצלה'
unnamed

unnamed (1)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.