"אצילית": סיוון רהב מאיר ריגשה את הרשת

העיתונאית הוותיקה הודיעה כי היא מסרבת להצעה להנחות את חידון התנ"ך – זאת בשל הדרך בה הופסקה עבודתו של אבשלום קור {לא תנחה את חידון התנ"ך}

בשבוע שעבר פורסם כי הד"ר אבשלום רוק יסיים את תפקידו כמנחה המיתולוגי של חידון התנ"ך העולמי ביום העצמאות, ובמקומו תנחה את האירוע העיתונאית סיוון רהב מאיר.

אלא שהבוקר הודיעה רהב-מאיר במפתיע על החלטתה לחזור בה מקבלת התפקיד. הסיבה: הדרך המכוערת בה הודיעו לאבשלום קור על החלפתו.

"אני מודה לכם על הבחירה בי להנחיית החידון ביום העצמאות הקרוב, אבל במחשבה שנייה, נראה שלא אוכל להיענות לה באופן הזה. כנראה לא חשבתי על כך מספיק מראש, אבל גם הדרך וגם המסר מטרידים אותי כבר כמה ימים: הדרך בה הופסקה עבודתו של ד"ר אבשלום קור כמנחה החידון (לא ידעתי שהוא מעוניין להמשיך, ובטח לא ידעתי שיודיעו לו על הפסקת עבודתו במסרון, אחרי 28 שנים) וגם עצם המסר בהחלפתו של מגיש שהפך למותג של ממש", כתבה רהב-מאיר לשר החינוך.

רהב מאיר הוסיפה: "לפעמים חלומות מתגשמים, אבל לא ככה. כמובן שאפשר וצריך לרענן ולבצע חילופים ושינויים, וזהות המנחה – בניגוד לתורה – אינה תורה מסיני. ובכל זאת, נראה לי שחבל לוותר על מגיש כל כך מוצלח, ותיק ומזוהה, שהפך כאמור לסמל, כנראה בגלל איזה רצון "להצעיר". הרי לא מדובר כאן בתכנית ריאליטי, זה אירוע חינוכי סביב התנ"ך".

ליום היא כותבת: "אני מניחה שהדברים נעשו בשגגה ולא בזדון. מבחינתי, אתם יכולים כמובן לבחור כעת בכל אחד מהמנחים האחרים שניגשו למכרז. אישית, אשמח להמשיך לצפות בחידון בהגשת אבשלום, ואשמח עוד יותר לאפשרות אחרת שעליה חשבתי: הגשה זוגית של שנינו, שבה כל אחד יתרום את חלקו. אם אבשלום יסכים, זה נראה לי פורמט מנצח (תשאלו אותו איך אומרים פורמט בעברית)…".

המכתב עורר גל של תגובות חיוביות ואוהדות בתקשורת וברשתות החברתיות. עיתונאים ואושיות רשת שיתפו את המכתב וציינו כי מדובר במפגן של אצילות, הגינות ורגישות הנדירים מאוד במחוזותינו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.