אקדמיה להמונים: במכללה החרדית מציעים לימודים חינם

הקלה בדרך לתואר ראשון? המכללה החרדית בירושלים הודיעה על פתיחת מכינת לימודים לגברים מסובסדת שתאפשר לזכאים רבים לימודים חינם. במקביל, שיתוף פעולה עם הוועדה לתיכנון ולתקצוב יעניק מלגות של 70% ללימודי תואר ראשון לנשים

האם נמצאה הדרך לזכות בלימודי תואר ראשון בחינם? לפחות על פי אנשי המכללה החרדית בירושלים, התשובה חיובית בהחלט. מכינה קדם אקדמית לגברים זכאים שתיפתח בתחילת החודש הבא, תקיף את לימודי הבסיס לקראת לימודי התואר ותתקיים בשעות הערב. על פי המכללה, לימודי המכינה ימשכו כשנה ויכללו מקצועות נחוצים כמו אנגלית, מתמטיקה ועוד, תחומים הנצרכים בשוק העבודה ובעולם התואר. הלימודים, יערכו בהפרדה מלאה, תוך התאמת תכנים ויתקיימו בשעות אחר הצהרים והערב, על מנת לאפשר לאנשים הלומדים בכולל או כאלה שכבר עובדים, ללמוד ולהשתלם מבלי לפגוע בפרנסת ביתם. מקור המימון ללימודים המסובסדים באופן מלא ע"י קרנות הדואגות לקידום התעסוקה במגזר החרדי.

הודעת המכללה החרדית באה על רקע הדיווחים בירידה בכמות הנרשמים ללימודי ההשכלה הגבוהה במגזר החרדי בתקופה האחרונה. חשוב לציין כי מלגות הלימוד מיועדות לזכאים, ולכן מומלץ לבצע את בדיקת הזכאות בטרם הרישום הסופי כדי לוודא את היכולת להצטרף לתוכנית הייחודית. בנוסף, מרכזי לימוד נוספים למגזר החרדי, כמו "המרכז האקדמי לב" מציעים אף הם תכניות לימוד מותאמות למגזר החרדי ובהם גם אפשרות לקבלת מלגות לימודים.

במקביל, שיתוף פעולה של המכללה החרדית עם הועדה לתכנון ותקצוב אמור לאפשר לסטודנטיות חרדיות לקבל מלגת שכר לימוד רחבה ומשמעותית ללימודים במכללה החרדית, בגובה של עד 70% מעלות הלימודים, החל מהשנה הראשונה בדרך לתואר אקדמי ורווחה כלכלית.

הרבנית עדינה בר שלום מקימה ומייסדת המכללה החרדית ירושלים, אמרה לקוקר, "כגוף המייצג אלפי סטודנטיות חרדיות וער לצרכיהן ומצוקותיהן, אני רואה במהלך חשוב זה גורם חיוני ומשמעותי לתלמידות, שיסייע ביציאתן ממעגל המצוקה. אני מברכת את מר  טרכטנברג על מאמציו ופעילותו הרבה בקידומן של הנשים החרדיות בעולם התעסוקה והאקדמיה ועל היותו קשוב וערני  למערכת המורכבת איתה מתמודדת האישה החרדית, המגדלת משפחה ברוכה ומעוניינת לפרנס את משפחתה בכבוד".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.