אקזיט ענק: "סודה סטרים" הישראלית נמכרה ב-3 מיליארד דולר

ב-3.2 מיליארד דולרים: פפסי רכשה את סודה סטרים, החברה הישראלית שמייצרת מתקנים ביתיים להכנת סודה. רק לאחרונה סבלה מחרם ה-BDS

פפסי העולמית רוכשת את חברת סודהסטרים הישראלית ב-3.2 מיליארד דולרים, כך לפי ההסכם שנחתם הלילה (שני). עוד לפני ההכרזה על רכישה, המניה של סודה סטרים עלתה מתחילת השנה ב-85 אחוזים.

הרכישה של החברה, שנסחרת גם בנאסד"ק, תושלם לפי שווי של 144 דולרים למניה. "אנחנו נכנסים לשוק חדש, שוק המשקאות הביתיים", אמר סמנכ"ל הכספים של של פפסיקו, יו ג'ונסטון.

חברת סודהסטרים מייצרת מכשירים להכנת סודה ביתית. בנוסף, בישראל מפיצה את מכשיר הסינון בריטה. החברה פועלת בלא פחות מ-45 מדינות ברחבי העולם כשמוצריה נמכרים בכ-80 אלף חנויות. השווקים המרכזיים בהם פועלת החברה הם גרמניה, צרפת, קנדה וארה"ב.

החברה סבלה בעבר לא מעט מתנועות ה-BDS, כשב-2013 הוטל על מוצריה חרם צרכנים בקנדה מפני שאחד ממפעליה מוקם במישור אדומים, מעבר לקו הירוק. כיום המכשירים של החברה מיוצרים בלהבים והסירופים במפעל באשקלון.

מנכ"ל פפסיקו, הנכנס ראמון לאגוארטה, אמר: "סודהסטרים מהווה תוספת משלימה לעסקים שלנו, כשהיא מזרזת את היכולת שלנו להציע פתרונות להכנת משקאות ביתיים ברחבי העולם".

 

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.