אראל מרגלית הודיע על פרישתו מהכנסת

"אפשר להוביל את המדינה בדרך אחרת ולתת תקווה חדשה לאזרחים בישראל", כתב בפייסבוק

לאחר שכשל בבחירות לראשות העבודה, חבר הכנסת אראל מרגלית הודיע לפני זמן קצר על פרישתו מהכנסת. "אני פורש מהכנסת כדי להוביל יוזמה לאומית בגליל ובנגב", הסביר מרגלית.

בפוסט שפרסם היום בעמוד הפייסבוק שלו, הסביר חבר הכנסת את הסיבות שהובילו אותו להחליט על הפרישה . "ההחלטה לעבור לעולם הפוליטי נבעה מהרצון להפוך את העשייה היזמית לאג'נדה לאומית: לתת לכל אזור במדינת ישראל אפשרות לספר את הסיפור הייחודי שלו ולייצר אלפי מקומות עבודה חדשים לצעירים".

"כדי שאוכל להמשיך לפעול כיזם חברתי ונוכל לעשות שימוש בכל האמצעים החלטתי לפרוש מתפקידי כחבר כנסת", הסביר מרגלית. "הדרך הטובה ביותר בשבילי להפוך את האג'נדה אותה אני מוביל למציאות בשטח היא לצרף את הניסיון הציבורי והיכולת היזמית למיזם חברתי ברמה הלאומית".

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, אמר בתגובה על פרישתו של ח"כ מרגלית: "אני מצר על פרישתו של ח"כ מרגלית ומברך על החלטתו לפעול כיזם בקידום הפריפריה ובפיתוח אזורי צמיחה חדשים בארץ. שוחחתי הערב עם ח"כ מרגלית ואני שמח על כך שעל אף פרישתו מהכנסת, אראל מתכוון להמשיך ולפעול במסגרת המפלגה ולקדם את פעילותה".

הבאה בתור שתכנס במקומו היא לאה פדידה בן שטרית ממלאת מקום ראש עיריית יקנעם, וראש תא החברות של מפלגת העבודה.

במקביל, אבי גבאי הודיע היום על המינויים החדשים במפלגה: יואל חסון לתפקיד יו״ר סיעת ׳המחנה הציוני׳, שלי יחימוביץ לתפקיד יו״ר הוועדה לביקורת המדינה וחיליק בר לחבר ועדת החוץ והביטחון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.