אש בשידור: אראל סגל תקף את ראש הקיבוץ (הקלטה)

בעקבות הסירוב של חברי קיבוץ איילון להקמת בית כנסת במקום, אירח אתמול (ראשון) העיתונאי אראל סגל בתוכניתו בגלי צה"ל את עמי בלנק, יו"ר האגודה הקהילתית. והטיח לעברו דברים קשים. האזינו . { "מי שמסרב להקים בית כנסת הוא גזלן"}

רותח בשידור:  חברי קיבוץ אילון, המאוחדים תחת האגודה הקהילתית 'חורש אילון', דנו בשאלת הקצאת מקום ומבנה מטעם הקיבוץ עבור בית כנסת.

בתום משאל שנערך בין כלל התושבים  הוכרע כי שני שלישים מהם מתנגדים להקצאה עבור בית הכנסת.

בעקבות הסירוב להקמת בית כנסת במקום, אירח אתמול (ראשון) העיתונאי אראל סגל בתוכניתו בגלי צה"ל את עמי בלנק, יו"ר האגודה הקהילתית.

בתגובה לדבריו של בלנק, רתח סגל והטיח לעברו דברים קשים: "רצינו להקים דור של אפיקורסים, וגידלנו דור של עמי הארצות. איך לא מביך אותך, במדינת ישראל, שכל הקיום שלך בה הוא מכח הקושן, מכח התנ"ך, מכח 'ותחזינה עינינו בשובך לציון', להתנגד לבית כנסת, הרי זה בלתי נתפס?!"

השיחה התלהטה, וסגל כינה את בלנק וחבריו 'גזלנים בני גזלנים', והמשיך "אם אתה גר על אדמה שאין בה את החיבור ליהדות – אתם גזלנים".

מאיגוד בתי הכנסת נמסר : "עצוב שבמדינת ישראל, מדינה שמושתתת על זכותו של העם היהודי בארצו, לאור חזון הנביאים בספרי התנ"ך, מתנגדים יהודים בתוככי המדינה, להקמת מוסד קדוש המסמל, יותר מכל, את היהדות. במשך כאלפיים שנים, חיו יהודים בגלות, סבלו רדיפות, השפלות, והתעמרויות. גורשו ממקום למקום, הואשמו בתחלואי העולם וכינויי גנאי צורפו לשמם. בכל השנים הללו, מקום אחד שמר על גחלתו של העם העתיק שהצליח לשרוד חרף פיזורו בתפוצות: בית הכנסת.

"לבית הכנסת הגיעו יהודים קשי יום לשמוע שיעור בין מנחה וערבית, להתקבץ בהתוודעות חסידית בערבו של יום, ללחוש את תפילות החג במרתפים מאולתרים בספרד, לשמוע את שיחו של הרבי בסעודה שלישית, או להאזין להוראותיו של החכם בשעת צרה ומצוק.

"אין כאב גדול, ברמה הקולקטיבית היהודית, מיהודים שהצליחו להגיע אל נחלתם לאחר כל כך הרבה שנים, ודווקא בה מבקשים לקעקע את הסמל היהודי האחרון ולא לאפשר לתושבים מקומיים, שרק מבקשים להתפלל בגפם, להקים בית תפילה מכובד ליד מקום מגוריהם".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.