ארבעה בחורי ישיבות נעצרו – הערב: הפגנה מול הכנסת

ארבעה בחורי ישיבות המזוהים עם "הפלג הירושלמי" נעצרו היום (חמישי) על ידי שוטרי המשטרה הצבאית. ב"פלג" אומרים: "ההוראה הגיעה 'מלמעלה' ויש להחריף את צעדי המחאה": הערב הפגנה מול בנין הכנסת שבגבעת רם בירושלים.

הפלג הירושלמי מאיים להצית את הרחובות.  ארבעה בחורי ישיבות נעצרו היום על ידי המשטרה הצבאית – בעקבות כך הערב תתקיים הפגנה סוערת בסמוך לבנייני הכנסת תתחיל אי"ה כבר בשעה 8 בערב

ההפגנה באישור המשטרה.

ארבעה בחורי ישיבות, שנים מישיבת פוניבז' של הרב מרקוביץ ואחד מישיבת גרודנא באשדוד נעצרו היום בשל שלא התייצבו בלשכת הגיוס.

ראשי הישיבות שדבר מעצרם של בני הישיבות הגיע לאזנם, אמרו כי "המדובר כאן בחציית כל הקווים האדומים מצד מדינת ישראל, כאשר ברור שההוראה הגיעה 'מלמעלה'. לא ייתכן שהמקום היחיד בעולם שבו ייאסרו לומדי תורה יהיה בארץ הקודש, במדינה המתיימרת להקרא בשם 'ישראל' ועל ידי צבא המכנה עצמו 'צבא הגנה לישראל', כביכול.

ראשי הישיבות המזוהים עם "הפלג הירושלמי" הורו לראשי 'הוועדה להצלת עולם התורה' כי כנגד החרפת ההתנכלויות של הצבא, יש להחריף באופן משמעותי את צעדי המחאה של עולם התורה. "ראשי המדינה והצבא יראו כי המעצרים אינם מחלישים את עמידתו האיתנה של עולם התורה, אלא אדרבא מחזקים את המאבק כנגד גזירת הגיוס"

בהתייעצות עם ראשי הישיבות מטעמם הוחלט לפתוח הערב את המאבק בהפגנה מול בנייני ה'כנסת' של 'מדינת ישראל', בגבעת רם בירושלים. "במקום שבו ישבו לחוקק את הגזירה הנוראה של גיוס בני הישיבות, ובמקום בו יושבים בוקר וערב וועדות על מנת לממש את הגזירה כולל כל היעדים והמכסות, שם נפגין את מחאת עולם התורה כנגד ראשי המדינה והצבא". כלשון הודעת הוועדה.

עסקני "הפלג" הקיצוני הליטאי אומרים כי זהו רק תחילתו של מאבק, וכי בשבוע הבא יתקיימו הפגנות סוערות, "כשארבעה בחורי ישיבה נמצאים בכלא – כל המדינה לא תשב בשקט".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.