ארבעת התנאים של יהדות התורה – המסמך

פרסום ראשון: יו"ר סיעת יהדות התורה בכנסת חבר הכנסת אליעזר מוזס, משגר מכתב חריף ובו הוא מונה את ארבעת התנאים שאם הממשלה לא תוציא אל הפועל כפי שנחתם בהסכם הקואליציוני יאלצו לשקול את צעדיהם בקואליצייה. המסמך המלא. { פרסום ראשון}

ארבעת התנאים של יהדות התורה:  יו"ר סיעת יהדות התורה בכנסת חבר הכנסת אליעזר מוזס, משגר מכתב חריף ובו הוא מונה את ארבעת התנאים שאם הממשלה לא תוציא אל הפועל כפי ההסכם הקואליציוני יאלצו לשקול את צעדיהם,  "אם לא תענו לדרישתנו נאלץ לשקול את תמיכתנו בקואליציה".

במכתב מונה מוזס את ארבעת התנאים שלא מומשו עד לרגע זה, חוק הבטחת הכנסת  לאברכים שלא יצא, חוק הליב"ה,  חוק העדפה מתקנת, ובעיית הרפורמים.

בסעיף ה-4 דורש מוזס לשמור על הסטטוס קוו שהיה עד כה ברחב הכותל המערבי עם הרפורמים, מאחר ונעשתה פגיעה בסטטוס קוו על הממשלה לתת מענה בחקיקה.

בסיום המכתב משגר מוזס איום משגר שאם הממשלה לא תוציא אל הפועל את התחייבות כפי שנחתם בהסכם הקואליציוני "יאלצו לשקול את צעדי החקיקה  בקואליצייה".

יצויין כי מדובר באיום קונקרטי ראשון שמציב ח"כ מיהדות התורה לפתחו של ראש הממשלה, שמצדו יצטרך לתמרן בין תמיכתו הבלתי מוסתרת לרפורמים לבין השותפיים הטבעיים בקואליציה.

מסמך

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.