צפו: ה"אם המרעיבה" בראיון ראשון "אני אמא טובה, הכל עלילת דם"

 

לאחר כאבע שנים מאז עלתה פרשת ה"אם המרעיבה" לכותרות ובה הואשמה האם החרדית בניתוק ילדה ממכונת הזנה, חוזרת האם לבית המשפט, לאחר לידת בנה השמיני וכשהוא יושבת בכסא גלגלים.

לאחר הפרשה הסוערת בתקשורת חתמה האם בשנת -2010, על הסכם טיעון ובו הודתה שאכן נהגה לנתק את בנה ממכונת ההזנה.

ההחלטה במסגרת העיסקה הייתה, שלא תשלח למאסר בפועל, אך תשהה במעצר בית במשך שלוש שנים.

כחלק מהסדר עסקת הטיעון, התחייבה האם שבמהלך תקופה זו תהיה כפופה למסגרת טיפולית ולמעקב, ובסיומו תעמוד לתקופת מבחן של שנתיים. כתמורה לשיתוף הפעולה, הפרקליטות הייתה אמורה לדרוש מאסר על תנאי בלבד.

אך בפרקליטות טוענים אחרת, לטענתם, האם לא עומדת בהתחייבותה ולא שולחת את בנה לטיפולים הנדרשים.

הפרקליטות דרשה בעקבות כך, להטיל עליה מאסר בפועל.

בבית המשפט המחוזי ירושלים נפסק לפני כמה חודשים על ידי השופט אמנון כהן, כי הנושא ימשיך להיבדק במהלך כמה חודשים נוספים. אתמול, יום ב',  שבה הפרקליטות וטוענת כי האם אינה עומדת בסיכומים איתה, ולכן דרשו נציגי הפרקליטות שנת מאסר בפועל.

פרקליטיה של האם, עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי, טענו אתמול, כי האם עומדת בהתחייבויות וכי בגלל אילוצים שונים השתנה מעט אופן הטיפול, אך היא מטפלת בבנה.

האם אמרה במהלך הדיון: "ארבע שנים וחצי אני במעצר בית. במהלך כל התקופה הזאת מכפישים את שמי, מי שמאכיל ומלביש אותם זו אני. שנתיים אני איתם בבית וכולם בריאים ושלמים".

האם ביקשה: "אחרי תקופה כל כך ארוכה של שיקום אני מבקשת שיניחו לנו ויתנו לנו להמשיך לחיות כמשפחה רגילה". אחרי הדיון שבה וטענה האם: "הייתי ואהיה אימא טובה, מכפישים את שמי מבלי לדעת כלום. כל אחד שיחשוב אם זה היה קורה לו".

הורי האם ליוו אותה לבית המשפט, הם כועסים על ההאשמות המוטחות בבתם ובמהלך הדיון אף התפרץ אביה של האם באולם והוא הורחק מאולם הדיונים.

צפו בכתבה באדיבות ערוץ 10:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.