הטבח בפריז חושף את התחכום של דאע"ש

חקירת אירועי הדמים בבירה הצרפתית מעלה תמונה מדאיגה באשר ליכולות התיאום, הארגון והביצוע של ארגון הטרור האכזרי {ארגון, תיאום וביצוע}

העולם החופשי תחת מתקפה: ביום שאחרי מתקפת הטרור הרצחנית בליבה של פריז מנסים ארגוני הביון במערב להבין כיצד הצליחה חוליה גדולה כל כך לחמוק תחת עיניהם. בנוסף, מתחילים להבין במערב כי כוחו של דאע"ש לא הוערך באופן נכון, וכי הפיגוע מגלה כי לארגון יכולות לוגיסטיות, תכנוניות וביציעויות, מרשימות בהרבה ממה שיוחסו לו.

מהחקירה עולה שכל חגורות הנפץ שהיו על המחבלים – גבכל הזירות – היו זהות, הן הוכנו באותו מקום והכילו את אותו חומר נפץ. כל המפגעים היו בקשר ביניהם במהלך הפיגוע, מה שמלמד על רמת תיאום גבוהה במיוחד.

מקור ישראלי בכיר אמר אמש כי ישראל העבירה בשעות האחרונות מידע מודיעיני לצרפת על המחבלים שביצעו את סדרת הפיגועים בפריז. בישראל רואים קשר ישיר בין הפיגוע בצרפת להפלת המטוס הרוסי בסיני לפני כשבועיים וגורמי ביטחון מתריעים כי טורקיה מהווה פרצה ביטחונית מסוכנת לאירופה. אחד מהגורמים אמר כי לישראל מידע מודיעיני על כוונת דאע"ש לבצע פיגועים נוספים באירופה.

כזכור, 129 בני אדם נרצחו ו-352 נפצעו, 99 מהם קשה, במתקפת הטרור בפריז בליל שבת האחרון. המחבלים הגיעו בשלוש חוליות במכוניות ששכרו בבלגיה כך לדברי התובע.

מבצעי הפיגועים נשאו דרכונים סוריים, מצריים, לבנוניים וצרפתיים. אחד המחבלים ניסה להיכנס עם כרטיס שרכש לאצטדיון סטאד דה פרנס, בו נערך משחק כדורגל בין נבחרות צרפת לגרמניה, נעצר על ידי המאבטחים בכניסה לבדיקה – ואז פוצץ את עצמו.

שלב אחר שלב – צפו במתקפת הטרור

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.