"ארדואן חמק ממות בטוח"

גורם צבאי בכיר בטורקיה, מספר כי שני מטוסים הצליחו למקד את הרדאר שלהם על מטוסו של ארדואן. בכירים בטורקיה מודים: "לא ברור מדוע הם לא ירו". { ההפיכה שכשלה}

בניגוד לפרשנים שסברו בתחילה כי מדובר בהפיכה הזויה מתברר כי ההפיכה הצבאית בטורקיה הייתה כפסע לפני לכידתו של המנהיג הטורקי מה שהיה נותן את האות להצלחת ההפיכה הצבאית שכשלה.

על פי הדיווח של  רשת אלגז'ריה, שני מטוסי F-16  בהם שהו המורדים ננעלו על  מטוסו של הנשיא רג'יפ טאיפ ארדואן ויכלו לחסל אותו.

בסוכנות הידיעות "רויטרס" דווח כי  מטוסו של ארדואן המשיך ליעדו ללא פגע. הנשיא הטורקי היה בדרכו חזרה לאיסטנבול מחופשה במרמריס, כשבוצע הניסיון להפילו מהשלטון. בעוד הוא עושה את דרכו חזרה, כוחות המורדים חסמו את גשר הבוספורוס, ניסו להשתלט על נמל התעופה אטאטורק ושלחו טנקים לפרלמנט באנקרה.

גורם צבאי בכיר בטורקיה, מספר כי שני מטוסים הצליחו למקד את הרדאר שלהם על מטוסו של ארדואן.

"מדוע הם לא ירו? זו תעלומה", הוסיף הבכיר. גורמים רשמיים בממשל הטורקי טוענים, "הנשיא התחמק ממוות בדקות ספורות", אמר אחד מהם.

עוד עולה כי 25 חיילים התגנבו מהליקופטרים על חבלים לתוך המלון בו שהה זמן קצר קודם לכן ארדואן, בניסיון ללכוד אותו אך גם שם כשלו עד ליציאתו של ארדואן וקריאתו ברשתות החברתיות לצאת ו"להתקומם" כנגד המרד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.