ארדואן כינה את ההולנדים: "נאצים ופשיסטים"

משבר דיפלומטי חריף בין טורקיה להולנד: במהלך השבת כינה הנשיא הטורקי ארדואן, את ההולנדים "נאצים ופשיסטים" בעקבות סירובם להתיר לשר החוץ הטורקי מבלוט צ'בושואלו לנחות בארצם לעצרת תמיכה בארדואן. ראש ממשלת הולנד בתגובה: ארדואן חצה את הגבול.

משבר דיפלומטי חריף בין טורקיה להולנד: במהלך השבת כינה הנשיא הטורקי ארדואן, את ההולנדים "נאצים ופשיסטים" בעקבות סירובם להתיר לשר החוץ הטורקי מבלוט צ'בושואלו לנחות בארצם לעצרת תמיכה בארדואן.  בתגובה  אמר ראש ממשלת הולנד  מאק רוטה "אני מבין את הכעס הטורקי", אמר רוטה, "אבל ארדואן עבר את הגבול. זו אמירה מטורפת".

בעקבות הודעת הולנד כי על מטוסו של שר החוץ הטורקי יאסר לנחות במדינה התעורר זעם גדול באנקרה, שהוביל לתגובה החריפה של הנשיא ארדואן. "הם נאצים, הם פשיסטיים", אמר הנשיא הטורקי היום (שבת) בעקבות איסור הנחיתה.

בעקבות האירוע,  שרת המשפחה הטורקית פאטמה בטול סאיין קאיה  הודיע כי תגיע לעצרת במכונית.  המתח החריף כאשר שר החוץ הטורקי התבטא: "למעשיה של הולנד יהיו השלכות".

הכל החל כאשר בחודש הבא תוכננה להתקיים עצרת תמיכה בארדואן, בעיר רוטרדם שבהולנד. שר החוץ הטורקי מבלוט צ'בושאולו הודיע כי בכוונתו להשתתף בעצרת מה שהביא להתנגדות מצד  הממשל ההולנדי שהבהיר כי יאסור על השר לנאום בעצרת. בתגובה אמר האחרון כי "הולנד מתייחסת לאזרחים טורקים כמו בני ערובה".

השר  הטורקי הודיע  כי בכוונתו להגיע בכל זאת להגיע לעצרת – ובתגובה הודיע הבוקר הממשל בהולנד כי יאסור על מטוסו של השר לנחות במדינה. "אם הגעתי תיצור מתח, אז מה?", אמר השר לכלי התקשורת. "איזה נזק זה יגרום להם? אני שר חוץ ואני יכול ללכת לאן שאני רוצה".

ראש ממשלת הולנד אמר בתגובה לדברים. "יש בארצנו הולנדים רבים בעלי רקע טורקי, ואספות אלו יגרמו למתח בחברה ההולנדית. לכן כל מי שרוצה לארגן עצרת פומבית שכזו חייב לעמוד בחוקים כדי לשמור על ביטחון הציבור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.