ארדואן מאיים: "יש לדון בדחיפות בעונש מוות עקב ניסיון ההפיכה" – שידור חי

נשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן אמר כי "לא ניתן לדחות את השימוש בעונש מוות" בעקבות ניסיון ההפיכה במדינה. הוא הוסיף כי ידון על כך עם מפלגות האופוזיציה.בתוך כך נחשף: שלושה מסוקים שעליהם 40 איש הופנו לעצור את הנשיא ארדואן במלון שבו שהה במרמריס, אבל המשמר הפרטי מנע את הפלישה

נשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן אמר כי "לא ניתן לדחות את השימוש בעונש מוות" בעקבות ניסיון ההפיכה במדינה. הוא הוסיף כי ידון על כך עם מפלגות האופוזיציה.בתוך כך נחשף: שלושה מסוקים שעליהם 40 איש הופנו לעצור את הנשיא ארדואן במלון שבו שהה במרמריס, אבל המשמר הפרטי מנע את הפלישה.

נשיא טורקיה רג'פ טייפ ארדואן קרא היום לאזרחים להישאר ברחובות גם לאחר סיכול ניסיון ההפיכה. הנשיא, שהשתתף בהלוויית אחד ההרוגים במרד שהתקיימה באיסטנבול, אמר כי לא מדובר "בעניין של 12 שעות" וכי טיהור הצבא יימשך. לפחות 265 בני אדם – אזרחים, שוטרים ותומכי הקשר – נהרגו בקרבות שהתחוללו באנקרה ובאיסטנבול מאז יום שישי.

על הקצינים הבכירים ביותר שנעצרו עד כה נמנים מפקד הארמיה השנייה – האחראית על הגנת הגבולות עם איראן, עם עיראק ועם סוריה, גנרל אדם הודוטי, מפקד הארמיה השלישית, גנרל אדרל אוזטורק, מפקד חיל האוויר לשעבר אקין אוזטורק, שמכהן במועצה הצבאית העליונה מאז סיים את תפקידו באוגוסט אשתקד. הוא אף שימש הנספח הצבאי של צבא טורקיה בישראל, בין השנים 1998 ו-2000.

(באדיבות רשת) (המהדורה המרכזית ב-19:58)

ברשת אלג'זירה טענו היום (ראשון) כי יש בידם מסמכים ובהם התוכנית של המורדים בשלטון הטורקי. ‏מהמסמכים עולה כי הם תכננו להודיע על מצב חירום בטורקיה בזמן ששלושה מסוקים יגיעו למרמריס במטרה לעצור את הנשיא רג'יפ ארדואן.

כותרת המסמך היא "השתלטות על מוסדות השלטון והכרזה על מצב חירום בכל המדינה החל מאותו הרגע". על פי המסמך, המבצע היה אמור להתחיל בשעה 3:00 ב-16 ביולי, אך בעקבות סיבות שלא ידועות, הוקדם המהלך לשעה 21:29. ההנחיות היו ש-55 דקות מרגע תחילת הפעולה, יש לפתוח באש כלפי כל מי שמנסה להתנגד.

שלושה מסוקים שעליהם 40 איש הופנו לעצור את הנשיא ארדואן במלון שבו שהה במרמריס, שבדרום מערב טורקיה. המורדים ירדו מהמסוקים, אבל חיילים במשמר הפרטי של ארדואן ניהלו איתם חילופי אש והכשילו את ניסיון המורדים לפלוש למלון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.