ארדואן מחריף את הטון: "נמצא דרך להגן מפני ייהוד ירושלים"

לאחר שתקף את ישראל וקרא למוסלמים לעלות לאל אקצה, נשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן מחריף את הטון כלפי ישראל.

לאחר שתקף את ישראל וקרא למוסלמים לעלות  לאל אקצה, נשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן מחריף את הטון כלפי ישראל.

בהודעה שיצאה מלשכת ראש הממשלה הפלסטיני נמסר, כי  ארדואן נפגש עם ראש הממשלה ברשות הפלסטינית ראמי חמדאללה, והשניים דנו בדרכים להגן מפני ייהוד ירושלים", נמסר.

בפגישה שקיים עם ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה באיסטנבול, הוא טען כי ישראל מפרה את החוק הבינלאומי בהתנהלותה מול הפלסטינים.
"העולם צריך לצאת באופן נחרץ נגד ישראל ולהוקיע את הפשעים שהיא מבצעת. הם לא יכולים להתחמק מעונש", טען נשיא טורקיה.
הוא הוסיף כי יש צורך לפנות לכל העולם המוסלמי בקריאה "לפעול כדי למנוע את ייהוד ירושלים".
חמדאללה גם שמע מארדואן את דעתו על המאמצים לחידוש תהליך השלום. "חובה להקים מדינה עבור הפלסטינים בגבולת 67' – וצריך להפעיל לחץ כבד על הישראלים בנושא הזה".
רק לפני מספר שעות תקף נשיא טורקיה, רג'יפ טאיפ ארדואן את ישראל על שליטתה בירושלים.

הנשיא הטורקי טען כי כל יום בו ירושלים מצויה "תחת הכיבוש הישראלי הוא עלבון לכל המוסלמים". הוא קרא ליותר מוסלמים להגיע ולבקר בהר – כדי להפגין זיקה אליו.
ארדואן פנה לארה"ב והזהיר אותה לבל תעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים. הוא אמר כי כל שינוי במצב הקיים בעיר, עלול להיות נפיץ ביותר. "טורקיה לא תעמוד מנגד", איים.

הוא גם קרא לקהילה הבינלאומית לטפל במה שהגדיר "הפשעים הישראליים" וטען כי על העולם לטפל ב"טבח של ישראל בפלסטינים חפים מפשע".
הנשיא הטורקי ניצל את הנאום גם כדי לתקוף את חוק המואזין ואמר כי העולם המוסלמי לא ייתן שישתיקו את קולו.

במשרד החוץ אמרו בתגובה לדברים ל'קוקר' כי "מי שמפר זכויות אדם באופן שיטתי בארצו, שלא יטיף מוסר לדמוקרטיה האמיתית היחידה במרחב. ישראל שומרת באדיקות על חופש פולחן מלא ליהודים, מוסלמים ונוצרים – ותמשיך לעשות זאת חרף השמצות חסרות שחר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.