ארדואן משיב לדאע"ש: "נעניש בחזרה על כל פצצה"

לאחר שארגון דאע"ש קרא למאמיניו "לכבוש את איסטנבול", ארדואן לא נותר חייב והשיב בנאום תוקפני. "על כל כדור נגיב, הטרור לא יצליח לשבור את האחדות של טורקיה".

לאחר שארגון דאע"ש קרא למאמיניו "לכבוש את איסטנבול", ארדואן לא נותר חייב והשיב בנאום תוקפני. הנשיא הטורקי, שנאבק במשבר פוליטי בארצו שככל הנראה יוביל לבחירות חדשות, אמר כי "הטרור לא יצליח לשבור את האחדות של טורקיה".

מוקדם יותר,  פרסם ארגון דאע"ש סרטון מאיים שקרא תיגר על שלטונו של ארדואן: דובר דאע"ש קרא בטורקית "למגר את הכופר והשטן ארדואן" והאשים אותו ביחס קרוב ליהודים ולארצות הברית.

 

בסרטון האשים פעיל דאע"ש את ארדואן בסיוע לקואליציה האמריקנית – וגם למחתרת הכורדית: "הוא פתח את בסיסי חיל האוויר לצלבנים כדי שיהרגו מוסלמים. הוא הפך את הטורקים לעבדים לארצות הברית ומכר את כל הערכים. עליכם למרוד בכופר".

 

 

בתגובה, במהלך טקס החלפת ראש המטה הכללי של צבא טורקיה באנקרה, אמר ארדואן כי "הטרור ייעלם והמדינה תנצח במאבק – הטרוריסטים ישלמו על פשעיהם. הם נתמכים על ידי מדינות וארגונים זרים, אך זה לא יעזור להם".

 

ארדואן חזר והצהיר כי טורקיה תמשיך לפעול מהאוויר נגד האויבים שמאיימים על גבולותיה – דאע"ש והכורדים: "הם ייענשו על כל כדור שהם יירו, כל פצצה שהם ישליכו וכל שוחה שהם חופרים".

 

"הם מנסים לחתור תחת קיומה של המדינה, האחדות והאחווה של העם – הם בוחנים את אחדותנו, ועלינו להישאר חזקים", הוסיף, "אני סומך על הצבא שלנו". הרמטכ"ל הטורקי היוצא, הגנרל נצדט אוזל, הצהיר כי צבא טורקיה ימשיך להדוף כל איום. "החיילים שלנו מאומנים וערוכים לכל איום לא חוקי, הצבא מחויב לאחדות ולשלום של כל המדינה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.