ארדואן נזף במארגני המשט הטורקי לעזה: "לא שאלתם אותי רשות"

הנשיא הטורקי בחר להאשים את מארגני המשט לעזה "שחתרו תחת המאמצים להגיע להסכם עם ישראל" – ונזף בהם: "לא ביקשתם ממני רשות לצאת למשט"

נשיא טורקיה, רג'פ טאייפ ארדואן, תקף הלילה את חברי ארגון ה-IHH שארגנו את משט המרמרה לרצועת עזה במאי 2010 – מה שהצית את המשבר בן שש השנים בין ישראל לטורקיה.
בדברים שאמר ארדואן במהלך ארוחה לשבירת צום הרמדאן בארמון הנשיאותי באנקרה, הוא תקף את חברי הארגון  "שלא ביקשו ממנו רשות לצאת למשט בזמן שכיהן כראש ממשלה".

"הם  חתרו תחת מאמצי הפיוס עם ישראל, לאחר שחבריו העבירו אנשי הארגון על הסכם הפיוס כשטענו שהוא מעיד על כך שטורקיה "משלימה עם המצור על עזה".

לדברי ארדואן, "ממילא שלחנו לעזה את אותה כמות הסיוע בזמנים שלפני המשט. כעת יש בידינו הבטחה ישראלית לספק את כל צרכיה של עזה בקביעות". הנשיא הטורקי אף הדגיש כי כבר מחר תצא לנמל אשדוד ספינה ועליה 11 אלף טונות של סיוע הומניטרי – שיועבר לאחר מכן לרצועת עזה.

מנגד, פעילי הארגון לא מרוצים מההסכם עם ישראל. וגם  שלוש מפלגות האופוזיציה החברות בפרלמנט הטורקי העבירו ביקורת חריפה על ארדואן.
"אתה לא יכול לייצג את טורקיה", האשים יו"ר מפלגת האופוזיציה הראשית במדינה, "יום אחד אתה שואג כמו אריה וביום אחר מיילל כמו חתול. זה מטיל צל כבד על טורקיה ועל כבודה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.