ארדן: "הושגה שליטה על האש בחיפה"

לאחר יממה של שריפות בלתי פוסקות, השר לביטחון פנים גלעד ארדן אמר הערב (חמישי) כי בשלב זה קיימת שליטה באש. "בשלב זה המצב נמצא בשליטה", אמר והבהיר כי החשדות להצתה מבוססים על ממצאים ראשוניים שנאספו בזירות הדליקה.

לאחר יממה של שריפות  בלתי פוסקות,  השר לביטחון פנים גלעד ארדן אמר הערב (חמישי) כי בשלב זה קיימת שליטה באש. "בשלב זה המצב נמצא בשליטה", אמר והבהיר כי החשדות להצתה מבוססים על ממצאים ראשוניים שנאספו בזירות הדליקה.

השר ארדן הודה לשוטרים, לוחמי האש מרשות הכיבוי וההצלה,  "מתמונת מצב שמתקבלת בדקות האחרונות, כרגע המצב ברחבי המדינה, נמצא תחת שליטה", אמר ארדן. "המוקד המרכזי הוא בחיפה, ואני מקווה שבמהלך הלילה הרוחות לא יגרמו להתפרצויות גדולות יותר. גם הדליקה באזור שער הגיא נמצאת בשליטה, כך גם שאר המוקדים – כולל יו"ש".

ארדן התייחס להצתות המכוונות על רקע לאומני. "האמירות הללו גובות על ידי אנשי המקצוע של רשות הכבאות וההצלה", הבהיר ארדן. "צריך לסייג אותן ולזכור שהן הובאו על בסיס ממצאים ראשוניים וחוות דעת ראשוניות. כשיסתיימו הפעולות להצלת לחיים והסכנה תחלוף, המפכ"ל הורה על הקמת צוותי חקירה מלאים. אנחנו ננסה לנתח כל זירה, יחד עם כל אמצעי החקירה של רשות הכבאות ומשטרת ישראל וננסה להגיע ולמצות את הדין עם מי שהיה מעורב בהצתות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.