"ארדן ואלשיך צריכים להתפטר"(וידאו) (הקלטה)

בעקבות חשיפת ערוץ 20 משפחתו של יעקוב אל קיעאן, שנורה למוות,דורשת להקים ועדת חקירה ממלכתית. רעייתו לחדשות 2 Online: "לא סולחים, על השר ומפקד מחוז דרום להתפטר".{ אשת הנהג}

בעקבות חשיפת ערוץ 20 שעל פי ממצאי מח"ש אירוע הדריסה בו נהרג השוטר באום אל חיראן לא היה פיגוע,  ראבעה, אשתו של יעקוב אבו אלקיעאן, שנורה למוות קוראת לשר ארדן המפכ"ל אלשיך ומפקד המחוז דוד ביטן להתפטר.

כזכור, אמש חשף קלמן לביסקנד בערוץ 20 כי על פי ממצאי בדיקת מח"ש  אירוע הדריסה לא היה פיגוע. "אנחנו לא סולחים ולא מקבלים", אמרה לחדשות 2 Online רעייתו של הנהג שדרס עם רכבו את השוטר ארז לוי ז"ל.

"דורשים את התפטרותו של מפקד מחוז דרום ניצב דוד ביטן, מפכ"ל המשטרה והשר ארדן", היא דרשה. "אנו גם דורשים הקמת ועדת חקירה ממלכתית".

האזינו לראיון בגלי צה"ל

"עכשיו הוא (ארדן) מתנצל? למה שלח אותם מוקדם בבוקר להרוג את הבן שלי. שום דבר לא יחזיר את הבן שלי".

בצל הפרסומים, המשטרה ומשרד המשפטים פרסמו היום (רביעי) הודעת הבהרה בה הודגש כי בדיקת מח"ש סביב אירועי אום אל חיראן בחודש שעבר טרם הסתיימה. "בדיקת מח"ש עדיין לא הסתיימה, רק כאשר תסתיים נוכל לפרסם את ממצאיה", ציינו במשרד המשפטים. "הדברים המובאים בתקשורת הם על אחריות המפרסם בלבד".

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך התייחס אף לפרסומים וטען כי החקירה לא הסתיימה. "שוחחתי עם ראש מח"ש והוא אמר לי שאין מסקנות עדיין והבדיקות נמשכות", אמר. "משטרת ישראל לא תשבש את החקירה ונמתין עד שמח"ש יפרסמו באופן פומבי ורשמי את תוצאות החקירה. הדלפות בנושא זה אינן עושות את האמירות בתקשורת לרשמיות או נכונות ומשטרת ישראל לא תיגרר למתן מענה למידע לא מוסמך".

"משטרת ישראל כגוף אוכף חוק ממתינה לסיום רשמי של החקירה שעודנה מתנהלת במח"ש. "המידע המועבר לציבור כולל דיסאינפורמציה ואי דיוקים רבים, כפי שקרה לצערנו פעמים רבות מאז קרות האירוע. אנו מציעים להמתין לפרסום תוצאות החקירה הרשמית ולא להתרשם מאמירות כאלו ואחרות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.