ארדן ידרוש מהפרלמנט האירופי לפעול נגד ניסיונות חרם על ישראל

השר ינאם בפני חברי פרלמנט אירופי בכנס לציון מאה שנים להצהרת בלפור ויקיים שורה של פגישות מדיניות עם גורמים בכירים באיחוד

השר לביטחון פנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, המריא הערב (ג') לפרלמנט האירופי בבריסל, עם דרישה מהאיחוד להבעת עמדה נחרצת וחד משמעית נגד תמיכה אירופית במימון ארגוני חרם ודה לגיטימציה למדינת ישראל.

השר ארדן יקיים פגישות עם יושב ראש ועדת החוץ ויו"ר ועדת הלוט"ר של הפרלמנט האירופי יחד עם גורמים בכירים נוספים ובהן יציג את עמדת ישראל ביחס למצב בסוריה ובמזרח התיכון.

הוא ייצג את ישראל בכנס שמקיימת הקואליציה למען ישראל בפרלמנט האיחוד האירופי בבריסל בהשתתפות כ-200 חברים מכלל מדינות אירופה. בכנס שכותרתו "מהצהרת בלפור – למדינת הסטארטאפ – כיצד אירופה וישראל יכולות להיערך לעתיד משותף" יתייחס השר לאתגרים המשותפים של שתי המדינות בהעמקת היחסים הכלכליים, שיתוף הפעולה במאבק בטרור העולמי, והצורך להיאבק כנגד יוזמות החרם וארגוני הדה לגיטימציה נגד ישראל.

במסגרת הביקור ייפגש השר עם חברי פרלמנט שחתמו לאחרונה על מכתב שנשלח לשרת החוץ של האיחוד פדריקה מוגריני ובו קריאה למדינות אירופה להפסיק לתמוך ולממן ארגונים המקדמים חרם כנגד מדינת ישראל; כמו כן יתקיימו פגישות עם בכירים באיחוד; הביקור יינעל במפגש של השר עם ראשי ארגונים יהודיים מרחבי אירופה הנלחמים בדה לגיטימציה לישראל.

ארדן יגיע לפרלמנט לאחר האירוע שהתקיים במטה האיחוד האירופי בחודש ספטמבר האחרון אליו הוזמנה כדוברת לילא ח'אלד, מחבלת שהייתה חברה בחוליית חטיפת מטוסים בשלהי שנות ה- 60'. במסגרת חברותה בארגון הטרור "חזית העממית לשחרור פלסטין", ארגון המוגדר כארגון טרור על ידי האיחוד האירופי, ארה"ב, קנדה וישראל.

בעקבות פנייתו של השר ארדן לנשיא הפרלמנט הודיע האחרון כי לא יאפשר בעתיד השתתפות של מי שהורשע בטרור באירועים שיתקיימו בפרלמנט.
בביקורו יתייחס ארדן לפעילות ההסתה והדה לגיטימציה למדינת ישראל המובלת על ידי הרשות הפלשתינית תוך ציון העובדה כי מדינות רבות באיחוד האירופי מממנות ארגונים פלסטינים המקדמים חרמות ופעילות דה לגיטימציה לישראל ומשתמשים בסיוע הכספי המוענק להם לטובת הסתה וערעור על קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.