ארדן כובד בהדלקת נר חנוכה בכותל

שר הפנים גלעד ארדן כובד השבוע להדליק נר חנוכה ברחבת הכותל המערבי. במעמד השתתפו רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ, רבה של ירושלים הרב אריה שטרן וסגן שר הדתות אלי בן דהן

שר הפנים גלעד ארדן כובד השבוע להדליק נר חנוכה ברחבת הכותל המערבי. במעמד השתתפו רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ, רבה של ירושלים הרב אריה שטרן וסגן שר הדתות אלי בן דהן. רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ נשא דברים לרגל המעמד, וציין לשבח את פעילותו של שר הפנים גלעד ארדן למען שמירת אחדות ירושלים, ועשייתו בכלל למען מורשת ישראל ומסורת ישראל בכל תפקידיו בשנים האחרונות ובפרט כעת בתפקידו כשר הפנים.

לאחר מכן, כובד שר הפנים לשאת דברים ודיבר על המוסר השכל שנלמד מהחנוכייה שהשמש לכאורה נראה הגבוה ביותר על פני כל הנרות אך בפועל הוא נועד בכדי לשמש אותם. אותו דבר נציגי ושלוחי הציבור אנו נמצאים בעמדות גבוהות ובתפקידים שונים, אך האמת היא שהתפקיד שלנו הוא לשרת במסירות את עם ישראל על כל העדות והחוגים. כמו כן, עצם הדלקת נרות חנוכה מידי שנה בשנה, מזכיר לנו כי האיום אז היה לכבות את אור התורה לעם ישראל שזה איום גדול יותר מהאיום האיראני או הפלשתיני, ובזכות האמונה של החשמונאים נעשה לנו נס ומעטים ניצחו את הרבים, וכיון שהם רצו לכבות את אורה של תורת ישראל עלינו להפיץ אותה ברבים ולהזכיר את הנס שנעשה לנו בזכות האמונה, וכך צריך גם לנהוג כיום שאנחנו כבר לא חלשים אלא חזקים בזכות בורא עולם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.