ארדן למושלים בארה"ב: פעלו נגד Airbnb

השר ארדן פנה למושלים בארה"ב וביקש מהם לנקוט בסנקציות כלכליות ולהתבטא כנגד חברת Airbnb

עם הודעת חברת Airbnb להסיר מהאתר יחידות השכרה של אזרחים ישראלים ביהודה ושומרון, כונס צוות בין-משרדי מקרב משרדי הממשלה הרלוונטיים בהנחיית השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן על מנת ללמוד לעומק את הסוגיה ומשמעויותיה ולבחון את דרכי הפעולה והכלים כנגד החלטת החברה.

הצוות הוקם על ידי המשרד לנושאים אסטרטגים בשיתוף פעולה עם שר התיירות יריב לוין ומשרדו, משרד החוץ, משרדי המשפטים והכלכלה ורשות המסים. הצוות מפעיל מגוון של כלים על מנת להתמודד עם החלטתה הפסולה והמוטעית של החברה ודן בכלים הכלכליים- רגולטיביים השונים האפשריים בישראל ובארה״ב וממשיך בפעילותו.

כחלק ממגוון הפעולות שננקטות, שלח השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן מכתבים לחמשה מושלים בארצות הברית: למושל ניו יורק אנדרו קומו, למושל קליפורניה ג'רי בראון, למושל אילינוי ברוס ראונר, למושל מיזורי מייק פרסון, למושל פלורידה ריק סקוט ולמושל פלורידה הנבחר רון דהסנטיס.

במכתב מציין השר ארדן את הערכים הדמוקרטים המשותפים ומבקש מהמושלים לבחון את החקיקה כנגד החרם במדינתם, להתבטא נגד החלטת חברת Airbnb, ולנקוט בצעדים רלוונטיים נוספים כולל צעדים כלכליים נגד החברה. "כשר האחראי על המערכה כנגד ה- BDS, ברצוני להסב את תשומת ליבך להודעה של חברת Airbnb לפיה היא תסיר מהאתר שלה עסקים ישראליים הממוקמים ביהודה ושומרון. בכך החברה מאמצת את הפרקטיקות והנרטיבים האנטישמיים של תנועת ה-BDS. ה- BDS אינה תנועה המעוניינת בקידום השלום או עתיד טוב יותר לפלסטינים, אלא בעשיית דמוניזציה ובאפלייה כנגד מדינת ישראל, הדמוקרטיה היחידה במזה"ת ובעלת הברית החזקה ביותר של ארה"ב באזור".

"המדיניות של Airbnb הנה מדאיגה במיוחד כשמבינים שהיא מכוונת אך ורק כלפי ישראל. מדיניות כזו אינה מיושמת כלפי אף אזור אחר בסכסוך. מדובר בפרקטיקה אנטישמית (בתקווה שלא בכוונה) של יישום אמות מידה כפולות כלפי ישראל, שאינן נהוגות כלפי אף מדינה אחרת. אני מבקש שתתבטא כנגד החלטת Airbnb, ושתנקוט בכל צעד רלוונטי נוסף, כולל צעדים הנוגעים לקשרים המסחריים בין החברה לבין המדינה שלך ועובדי המדינה במדינתך", כתב ארדן.

בנוסף לכך, פנה המשרד לחברים ברשת הפרו-ישראלית העולמית שהוקמה בסיוע של המשרד לנושאים אסטרטגיים על מנת לבקש מהם לפנות למושלים במדינותיהם כדי שישתמשו בחוקים שאושרו במדינות אלו נגד חברות וארגונים הנוקטים בחרם על מדינת ישראל. חוקים כגון אלו קיימים ב 26 מדינות בארה"ב וביניהם ניו יורק, פלורידה ואילינוי וחקיקה נוספת נגד חרמות קיימת גם בצרפת, בערים מרכזיות בגרמניה ובבריטניה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.