ארדן מקדם: הגבלות בחוק על הלוויות מחבלים

השר לביטחון הפנים מתכוון לקדם הצעת חוק פרטית שתאפשר למשטרה לקבוע תנאים לקיום לוויות מחבלים ותאפשר שלא למסור את גופות המחבלים עד לעמידה של משפחות המחבלים בתנאי החוק

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, הודיע הבוקר (א') כי הוא מתכוון לקדם הצעת חוק פרטית שתאפשר למשטרה לקבוע תנאים לקיום לוויות מחבלים ותאפשר שלא למסור את גופות המחבלים עד לעמידה של משפחות המחבלים בתנאי החוק.

בסביבתו של השר אומרים כי הצעת חוק זו באה לתקן את המצב החוקי בהתאם לפסיקת בג"ץ ולקבוע בפקודת המשטרה סמכות מפורשת למפקד מחוז במשטרה שקיים בעיניו חשד סביר לכך שיתבצע מעשה טרור, תתבצע פגיעה בביטחון הנפש או שתתקיים תמיכה בטרור, וכל זאת בזיקה ללוויה של מפגע – להורות על תנאים שללא התקיימותם לא תתאפשר העברת גופת המפגע לקבורה.

במהלך הדיונים הממשלתיים בין המשרד לביטחון הפנים לבין משרד המשפטים לקידום הצעת החוק, הועלתה התנגדותו של היועץ המשפטי לממשלה לנוסח החוק שביקש השר ארדן, לפיו "די בחשד סביר לקיומה של הסתה במסגרת טקס הלוויה, כדי למנוע את מסירת הגופה".

לדברי השר לביטחון הפנים, "הלוויות המחבלים הפכו להיות מופעי הסתה שגורמים לאנשים לצאת ולפגע וראינו זאת בלוויית המחבלים ההמונית באום אל פאחם. תפקידי כשר לביטחון הפנים למנוע לוויות כאלה. לוויות מחבלים יתקיימו רק כשיעמדו בתנאי המשטרה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.