ארדן: מתכוונים לפגוע בתמריצים של מחבלים לבצע פיגועים

השר לביטחון פנים מדבר על פעולות המנע שמתבצעות נגד המחבלים

השר לביטחון פנים,  גלעד ארדן, מצהיר כי  ישראל פועלת בדרכים שונות למניעת פיגועים, כולל פגיעה בתמריצים אותם מקבלים המחבלים.
"ההסתה מדרבנת מחבלים לצאת לפיגועים. עם כל הכבוד למעמדו של חופש הביטוי אין ברירה אלא למצוא איזון נכון בין חופש הביטוי לבין חובתנו להגן על האזרחים שלנו ועל קדושת החיים", הסביר ארדן בכנס של המכון למדיניות נגד טרור.הוא הוסיף, "לכן, הפסקנו להתעלם בארגונים שעוסקים כל הזמן בהסתה ובהקצנה של אזרחים. הוצאנו מחוץ לחוק ארגונים כמו הפלג הצפוני, ארגונים כמו המורביתון והמורביתאת שהפעילו צעירים שיתסיס את האווירה באתרי דת. אנחנו עדיין שוקלים להוציא את האחים המוסלמים מחוץ לחוק – החלטה שכבר התקבלה בחלק מהמדינות בעולם".

השר דיבר גם על פעילות המניעה הקיימת בבתי הכלא: "בישראל יש היום 6,000 אסירים ביטחוניים וגם לשב"ס יש תפקיד במניעה. יש ניסיונות להכווין מאות פיגועים מתוך בתי הכלא והסוהרים שלנו צריכים לפקח כל הזמן ולנסות למנוע הברחה של אמצעים ולמנוע הקצנה נוספת של מחבלים בתוך בתי הכלא. הדוגמה הכי גרועה היא יחיא סינואר, מנהיג חמאס בעזה, שזכה להרבה תהילה ורכש מעמד בכיר כאסיר בטחוני בכלא הישראלי ואת הלקח הזה צריך להפנים וללמוד ממנו לגבי המחבלים בבתי הכלא".

ארדן התייחס להחלטתו להקל בקריטריונים למתן רישיון נשק.

"לא רק השוטרים יכולים לפעול. הרבה פיגועים סוכלו על ידי מאבטחים או אזרחיים בעלי תושייה ואומץ שהסתערו על המפגע ועצרו את מסע ההרג, ולכן החלטתי – וזו לא היתה החלטה פשוטה – להרחיב במדינת ישראל מתן רישיונות נשק לאזרחים".

"המצב בישראל שונה לחלוטין מהמצב באמריקה, אצלנו אין זכות לכל אחד לשאת נשק, והרחבנו בזהירות את המדיניות כדי שתכלול יוצאי יחידות חי"ר ושדה עם ניסיון רלבנטי, בכפוף לבדיקות רקע אישי, כדי להגדיל את הסיכוי וההסתברות שיהיה מי שייתן מענה לכל תרחיש מפתיע של מפגע בודד", סיכם ארדן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.