ארדן קורא להקמת ממשלת אחדות: "הממשלה לא תחזיק מעמד עוד זמן רב"

השר לביטחון פנים בראיון לגל"צ: "אין התנגדות בממשלה להקמה של ממשלת אחדות". על הירידה בכמות הפיגועים אמר ארדן: "אנחנו נמצאים עדיין בעיצומו של גל טרור. יש ירידה משמעותית בנתונים אבל מחר או מחרתיים עלול לקרות פיגוע שיצליח"

גלעד ארדן מדבר: לאחר תקופה ארוכה של שתיקה תקשורתית העניק הבוקר גלעד ארדן ראיון לגל"צ במהלכו התייחס לסוגיות שעל סדר היום.

"אני מקווה שמפלגת העבודה או מפלגה אחרת יגלו אחריות ויצטרפו לממשלה, לא צריך ללכת לבחירות…אם אין הרחבה של הממשלה, יהיה קשה מאוד להעביר תקציב דו שנתי ולכן הממשלה לא תוכל להחזיק עוד זמן רב. זה יהיה רע לציבור", אמר ארדן באשר לסיטואציה הפוליטית הנוכחית וגילה כי אין התנגדות בממשלה למהלך כזה. האזינו לדברים

כשנשאל על החקירה נגד הרצוג ונגד דרעי השיב ארדן: "לצערי אין לי מידע מעבר לכך על פרטי החקירה, לצערי לא אוכל להעריך",

בהמשך הראיון התייחס ארדן למצב הביטחוני: "אנחנו נמצאים עדיין בעיצומו של גל טרור. יש ירידה משמעותית בנתונים אבל מחר או מחרתיים עלול לקרות פיגוע שיצליח, על רקע ההסתה הגוברת בחג פסח ועל רקע חיקוי של פיגועים אחרים".

ארדן הרחיב: "אנחנו גובים מחיר לא רק מהמפגעים שחלק מהם נהרגים במהלך הפיגוע, אלא גם משכונתו הקרובה או מהכפר שממנו יוצאים מפגעים. אנחנו עושים כתרים, הפקנו לקחים כמו הפעילות המורחבת ברשתות החברתיות והגעה למפגעים פוטנציאלים. האווירה מתחילה להשתנות ומאזנת את זה. זה לא מדע מדויק, אפשר להצביע על ירידה בטרור אבל אי אפשר לחגוג אותה ולומר שזה לא עלול להתחדש או להתחדש ביתר שאת".

ארדן הבהיר כי לא יעסוק בפרשת החייל היורה אך גיבה את השר יעלון לנוכח ההתקפות נגדו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.