ארה"ב: אסד מתנהג כמו היטלר וכמו סדאם חוסיין

כל מה שניתן לעשות, עושים בימים האחרונים בכירי הממשל בארה"ב המקורבים לאובמה, כדי לשכנע את חברי הקונגרס בחשיבות התקיפה בסוריה, וכמה שיותר מהר.

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי אמר בלילה האחרון: "איני יכול להעלות על דעתי את האפשרות שהקונגרס יפנה את גבו לישראל, לירדן, לטורקיה ולבעלות הברית באזור".

כמו כן, על רקע הערכות כי ממשל אובאמה יתקשה לגייס רוב בגבעת הקפיטול, דיווח האתר פוליטיקו כי בבית הלבן מתכוונים להשתמש בישראל כדי להשיג ניצחון. בכירי הממשל החלו להסביר שאיראן וחיזבאללה יכולים לצאת מחוזקים אם הקונגרס לא יאשר את התקיפה.

קרי עצמו ציין אמש בדבריו כי אישור של הקונגרס יעביר מסר ברור לצפון קוריאה ולאיראן, וכי איראן תייחס חשיבות להתנהלות האמריקנית בנושא זה.

אך למעשה, הקונגרס צפוי לדון בפעולה הצבאית רק ב־9 בספטמבר, בעוד כשבוע, עם תום פגרת הקיץ, ועל פי הדיווחים, הממשל דווקא לא ביקש להקדים את הדיון בגלל הצורך שלו לגייס תמיכה בקונגרס.

בדבריו, השווה אמש מזכיר המדינה קרי את נשיא סוריה בשאר אסד לאדולף היטלר ולסדאם חוסיין, וטען שנשיא סוריה הצטרף אליהם כאשר הפר "סטנדרטים בינלאומיים של התנהגות", כאשר כוונתו אמנות נגד שימוש בגז שנקבעו ב־1925. בנוסף, אמר קרי לרשתות NBC ו־CNN כי בידי ארה"ב יש "ראיות פיזיות המוכיחות את השימוש של משטר אסד בגז סארין".

בראיון לרשת פוקס ניוז הזהיר מזכיר המדינה את אסד "שלא להתנהג בטיפשות" ולנצל את העיכוב בתקיפה. הוא רמז כי הנשיא אובאמה עשוי לפעול לפני שתתקבל החלטה של הקונגרס אם ייעשה שימוש נוסף בנשק כימי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.