ארה"ב: חטיפת חייל צה"ל – הפרה בוטה של הפסקת האש. צפו בדברי האב לתקשורת (וידאו)

דובר הבית הלבן: חמאס חייב להחזיר את החייל החטוף מיד, ללא תנאים מוקדמים ■ נציג הרשות פלסטינית באו"ם: חיילי צה"ל חדרו לתחום הפלסטיני בניגוד לתנאי הפסקת האש; מוכנים לשיחות בקהיר

אביו של הדר גולדין שקיים חשש שנשבה ע"י חמאס ברפיח: "מחזקים את צה"ל בלחימה. בטוחים שלא יפסיקו עד שיחזירו אותו הביתה בריא ושלם".

צפו בדבריו

באדיבות רשת

ארה"ב גינתה במילים חריפות את חטיפת החייל קצין צה"ל, הדר גולדין, מכפר סבא. דובר הבית הלבן, ג'וש ארנסט, אמר היום (ו'), בראיון ל-CNN, כי חטיפת החייל היא "הפרה ברברית ובוטה" של ההסכם וקרא להחזיר מיד את החייל החטוף, ללא שם תנאי.

הדובר אמר, כי שר-החוץ האמריקאי, ג'ון קרי, שוחח היום עם רה"מ, בנימין נתניהו, זמן קצר לאחר החטיפה. הדובר לא אמר במפורש, שאין סיכוי לקיום שיחות בקהיר בעקבות החטיפה, אך הדגיש, שחמאס חייב להחזיר את החייל החטוף ללא תנאי, רמז לכך שהבית הלבן מכיר בכך שחטיפת החייל אינה יכולה להיות חלק מסדר היום של המו"מ הפוטנציאלי, ובמילים אחרות – לא יהיו שיחות ללא החזרת החייל.

מארק רגב, דובר רה"מ, הכריז באותו שידור שהפסקת האש בטלה ומבוטלת בעקבות חטיפת החייל.

קודם לכן אמר נציג ההרשות הפלסטינית, באו"ם, מנסור ריאד, אף הוא בראיון ל-CNN, כי היה "עימות" כאשר חיילי צה"ל הפרו את תנאי הפסקת האש וחדרו לתחום עזה שנמצא בידי כוחות חמאס.

תנאי הפסקת האש תוארו בפרוטרוט ע"י קרי בהצהרה שנשא בניו-דלהי, כמה שעות פני שהפסקת האש היתה אמורה להיכנס לתוקף: "החל ב-1 באוגוסט, ב-8 בוקר, הצדדים מצופים להפסיק את כל הפעולות הצבאיות התוקפניות, ושום צד לא יוכל להתקדם אל מעבר לעמדותיו הנוכחיות. כל צד יישאר בעמדותיו הנוכחיות".

"ישראל תוכל להמשיך בפעולות ההגנה שלה (נגד) אותן מנהרות שנמצאות בתוך התחום שבו נמצאים עתה כוחותיה, והפלסטינים יוכלו לקבל מזון , תרופות וסיוע הומניטרי נוסף, והם יוכלו אף לטפל בפצועיהם ולקבור את מתיהם. הם יוכלו גם לנוע בשטחים בטוחים כדי להגיע לבתיהם ולנצל את הפסקת האלימות – הבה נקווה שכך יהיה – במשך 72 שעות".

כאמור, נציג רש"פ באו"ם טוען עתה, שישראל היא שהפרה את הפסקת האש בכך שחדרה לתחום שבידי חמאס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.