ארה"ב: כתובות אנטישמיות רוססו על ביכנ"ס בקליפורניה

האנטישמיות בארה"ב ממשיכה: ימים אחדים לאחר הטבח בפיטסבורג, התגלו כתובות נאצה על קיר בית הכנסת במחוז אורנג' שבקליפורניה. בטקסס נופצו מצבות יהודיות

האנטישמיות בארה"ב מרימה שוב את ראשה: בית כנסת בעיר אירווין שבקליפורניה הושחת באמצעות כתובות גרפיטי אנטישמיות בלילה שבין שלישי לרביעי (שעון ארה"ב). האירוע התרחש שלושה ימים בלבד לאחר הטבח בבית הכנסת "עץ חיים" בפיטסבורג, שבו נרצחו 11 בני אדם.

בהודעה שנכתבה בעמוד הפייסבוק של "מגזין החיים היהודיים במחוז אורנג'", ראשי קהילת "בית יעקב" טענו שכתובות שטנה שרוססו על בית הכנסת והתגלו אמש (רביעי), נאמר: "אני מצטער מאוד לדווח שאמש 'בית יעקב' היווה מטרה למעשה פחדני ואנטישמי בקיר הקדמי של בית הכנסת", נרשם בהודעה. על פי ראשי הקהילה, משטרת אירווין חוקרת את המקרה. על פי צילומי האבטחה אותו אדם שריסס את הכתובות לבש "קפוצ'ון, משקפי שמש ומסיכת חדר ניתוח", קפץ מעל הגדר ונכנס לחצר.

כמו כן, דווח שהחשוד גנב זוג אופניים שהיו בשטח בית הכנסת. "אנחנו ממשיכים לעשות כל מה שאנחנו יכולים על מנת להפוך את האזור לבטוח יותר, ונמשיך לקדם את המסר שאנו חזקים יותר מהשנאה", נכתב בהודעה.

הכתובות כוסו כבר בצבע חדש. הליגה נגד השמצה פרסמה השבוע כי ב-2017 חלה עלייה של 57% בתקריות האנטישמיות בארה"ב.

ביום שני האחרון, שומר בבית הקברות "היברו רסט סמטרי" בעיר אורנג' שבטקסס גילה כי אלמונים הפילו מצבות והכתימו אותן וגרמו לנזקים נוספים במקום בהם השלכת הפרחים המונחים שם לזכר הקבורים.

בפועל, בית הקברות שקיים למעלה ממאה שנה מגודר ונעול. על פי הערכת בלש המשטרה המקומית, רוברט אנמון, המשחיתים הככל הנראה טיפסו  או זחלו מתחת לגדר. בנוסף, לא ברור מתי בדיוק אירע הנזק. המשטרה עדיין מחפשת אחר החשודים במעשה האנטישמי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.