"הרבנים" הרפורמים בעד הסכם הגרעין

340 "רבנים" המשתייכים לזרם הרפורמי בארה"ב פנו לחברי קונגרס במטרה לשכנע אותם לתמוך בהסכם הגרעין שנחתם עם איראן

המאבק על הסכם הגרעין עם איראן קורע את יהדות ארצות הברית: בעוד הארגונים האורתודוכסים פועלים כדי לסכל את אישור ההסכם בקונגרס, פנו אמש כ-340 "רבנים" המשתייכים לזרם הרפורמי לחברי קונגרס בניסיון לשכנע אותם דווקא לתמוך בו.

במכתב ששלחו למחוקקים כתבו: "עסקה זו היא טובה לארצות הברית ובעלות בריתה באזור, והיא ההסדר הטוב ביותר האפשרי במציאות הבינלאומית הנוכחית…אם ידחה ההסכם יהיו לכך השלכות חמורות לארצות הברית, לישראל ולקהילה היהודית".

במכתב נטען עוד כי העובדה שחלק מהארגונים היהודים מנהלים קמפיין פומבי ואגרסיבי כנגד ההסכם יוצרת את הרושם שכל יהודי ארצות הברית מעוניינים בקריסת ההסכם – וזה לדבריהם מסר שגוי לחלוטין ומסוכן. "יש מגוון דעות בנוגע לעסקה עם איראן בקרב יהודי ארצות הברית", הם כתבו במכתב.

"אנחנו מקווים שארה"ב, ישראל ושאר בעלות הברית שלנו יעבדו יחד כדי להתמודד עם תמיכתה של איראן בטרור ובתרומתה לחוסר היציבות במזרח התיכון. אנחנו מקווים שארה"ב וישראל יעבדו כדי לאשר מחדש את הידידות העמוקה ביניהן ויעבדו ביחד להגנת הערכים המשותפים שלהן.

המחלוקת האינטלקטואלית היא גורם חשוב מאין כמותו במסורת הלמדנית היהודית. אנחנו מקדמים בברכה את מגוון הדעות בנושא, ומקווים כי כולן יתקבלו בכבוד הראוי להן. כיהודים, אנחנו מחוייבים לרווחתה של מדינת ישראל. אנחנו מבינים את החשש של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל יהודים רבים נוספים ברחבי העולם. לצד זאת, אנחנו מאמינים שהעסקה היא האופציה הטובה ביותר שיש לנו", הוסיפו הרבנים.

כאמור,, ארגון הגג של היהדות האורתודוכסית בארה"ב, כמו גם ארגון איפא"ק, ממשיכים לפעול כל העת לסיכול ההסכם. הפעילות נעשית באמצעות פניה והפעלת לחצים על חברי קונגרס כדי שאלו יצביעו ויפעלו נגד אישור ההסכם.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.