ארה"ב: מטוס התרסק בשדה התעופה בסן פרנסיסקו – וידאו

הלם בעולם התעופה: מטוס בואינג 777 קוריאני התרסק ונהרס בעת נחיתת חירום בנמל התעופה של סן פרנסיסקו. מהתמונות של מצלמות האבטחה בנמל נראה עשן רב מיתמר מהמטוס, אך לא ברור עדיין האם יש נפגעים ומה מספרם. מתמונות המשודרות מנמל התעופה נראה כי שריפה גדולה אירעה במטוס וכל חלקו העליון נשרף. הזנב שלו התנתק בעת הנחיתה.

צפו בוידאו:

האירוע התרחש בשעה 11:30 לפי השעון המקומי. טיסה מספר 216 מסיאול שבוצעה במטוס מדגם בואינג 777-200ER של חברת התעופה "אסיאנה אירליינס" מקוריאה הדרומית ביצע נחיתת חירום בנמל התעופה לאחר שיידע את המגדל כי יש לו תקלה. המטוס ביצע ככל הנראה נחיתה קשה שריסקה את כל ציוד הנחיתה שלו וניתקה את הזנב מהגוף.

המטוס ירד מהמסלול, ונעצר לבסוף כ-50 מטרים מימין לו. מיד עם הנחיתה המטוס החל לעלות באש, והדיילות פתחו את דלתות החירום כדי לחלץ את הנוסעים מהר ככל האפשר. השריפה כילתה את כל חלקו העליון של המטוס, ועדיין לא ברור האם כל הנוסעים הצליחו להיחלץ ממנו בשלום.

כל צוותי הכיבוי וההצלה בנמל התעופה מיהרו לזירת ההתרסקות וכיבו את האש, ובמקביל סייעו לנוסעים לברוח מהמטוס הבוער. בתמונות ממסוק שחג מעל המטוס ההרוס כל המחצית הקדמית של גוף המטוס נראית שרופה לחלוטין, המנועים מנותקים מהגוף וכנף ימין נשברה. מזג האוויר היה מושלם בעת ההתרסקות והוא לא היווה את הגורם לה.

מדובר בדרמה גדולה בעולם התעופה, שכן הבואינג 777 נחשב למטוס נפוץ מאוד בקרב חברות התעופה לטיסות ארוכות טווח. למטוס יש רקורד בטיחותי יוצא מהכלל – מאז כניסתו לשירות ב-1995 לא נהרג אף אדם בטיסה של מטוס 777, למרות שיותר מ-1000 מטוסים כאלו טסים ברחבי העולם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.