ארה"ב סוגרת את הקונסוליה בירושלים

מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, הודיע כי ארה"ב החליטה לסגור את הקונסוליה שהפעילה בירושלים עבור הפלסטינים ומעתה היא תאוחד עם השגרירות האמריקנית שעברה לירושלים.

מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, הודיע היום (ה') כי ארה"ב החליטה לסגור את הקונסוליה שהפעילה בירושלים עבור הפלסטינים ומעתה היא תאוחד עם השגרירות האמריקנית שעברה לירושלים.

"אני שמח להודיע ​​כי בעקבות פתיחת שגרירות ארה"ב בישראל ב-14 במאי, אנחנו מעוניינים להגביר את האפקטיביות שלנו על ידי מיזוג שגרירות ארה"ב בירושלים והקונסוליה הכללית של ירושלים ליחידה דיפלומטית אחת. ביקשתי מהשגריר בישראל, דיוויד פרידמן לקדם את ההליכים לביצוע הצעדים הללו".

עם זאת הוא ציין כי ארה"ב "תמשיך לנהל מגוון רחב של פעילויות ברשות הפלסטינית ובמזרח ירושלים בתוך יחידה חדשה שתוקדם בתוך השגרירות בירושלים ותפעל מבית אגרון בעיר".

עוד ציין פומפאו כי ההחלטה אינה מעידה על שינוי במדיניות האמריקנית בנושא ירושלים. "אנו מחוייבים להשגת שלום בר קיימא שיציע עתיד מזהיר לישראל ולפלסטינים. אנו מצפים לשיתוף פעולה ולדיאלוג מתמשך עם העם הפלסטיני, ואנו מקווים בעתיד שיהיה כזה גם עם ההנהגה הפלסטינית".

סגן השר מייקל אורן אמר בתגובה למהלך כי "מדובר ביום גדול לישראל, לירושלים ולארצות הברית".

"מזכיר המדינה פומפיאו הודיע שארה"ב סוגרת את הקונסוליה האמריקנית בירושלים ומעבירה את האחריות לשגרירות. הודעה זו מסלקת בכך את שרידי התמיכה האמריקאים בחלוקת העיר. ישראל אסירת תודה", דברי אורן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.