ארה"ב ריגלה אחר "החיסולים" של ישראל

המידע עולה ממסמכים שפרסם אדוארד סנואודן, לפיהם שרותי הביון של ארה"ב ובריטניה פיצחו את השידורים המוצפנים של מערך המלטים של ישראל וכן את שידורי הקוקפיט של מטוסי F-16. { "בת ברית" }

ארה"ב ובריטניה ריגלו אחר מערך המזלטים של ישראל  – כך חושף  הבוקר (שישי) העיתון ידיעות אחרונות.

ידיעות מבסס את הכתבה על פי על פי תחקיר של האתר "אינטרספט" והעיתון הגרמני "דר-שפיגל".

מבצע הריגול החל בשנת 1998 כשמטרתו הייתה לפצח צפנים וליירט שידורים של צבאות מרכזיים במזרח התיכון. המבצע התנהל מבסיסי האזנה ומעקב בקפריסין ובביטניה.

המבצע, זכה לשם "אנרכיסט". במאצעות המידע שנחשף ארצות הברית ובריטניה יכלה  לעקוב בזמן אמת אחרי חיסולים ופעולות מבצעיות שביצעה ישראל בעזה, בלבנון ובסוריה.

בנוסף, הוקדשו מאמצים לעקוב אחר הכנות ישראליות לתקיפה אפשרית באירן.

התמונות שפורסמו הבוקר לראשונה, נראה כלי הטיס "איתן" כשעל כנפיו טילים, דבר שלפי החתומים על התחקיר "מסייע לאשר את מה שזמן רב סוד גלוי, לבמרות שממשלת ישראל מסרבת להודות בו: שצה"ל מפיל כתב"מים חמושים".

ואם זה לא מספיק, בשנת 2008 הצליחו האמריקאים והבריטים לראשונה לפצח את קוד השידור של מטוסי ה-F-16 ולראות את כל מה שראו הטייסים.

"אנחנו לא מופתעים", אמר הבוקר השר יובל שטייניץ בריאיון לגל"צ. "אנחנו יודעים שהאמריקנים מרגלים אחרי כל העולם וגם אחרינו, גם אחרי הידידים שלהם".

לדברי שטייניץ, ששימש בעבר כשר לענייני מודיעין, הידיעה כי הממשל בוושינגטון עוקב אחר ישראל מאכזבת. "זה מאכזב כי אנחנו כבר עשרות שנים לא מרגלים אחרי ארצות הברית", ציין.

 

 צילום: אינטרספט
צילום: אינטרספט

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.