הקייטרינג שהגיש את המזון בארוחה של אובמה בבית הנשיא – פועל ללא רישיון ממשרד הבריאות

האם אובמה יסבול מקלקולי קיבה בימים הקרובים? לפי תחקיר 'מעריב' ייתכן מאד שכן, וזאת משום שהקייטרינג שהגיש את האוכל שהוגש לראשי המדינה ולאובמה בעת הארוחה החגיגית בבית הנשיא היה ללא רישיון ממשרד הבריאות.

החברה שהכינה את האוכל היא אמנם אחת החברות המפורסמות בתחום, אך אין לה רישיון יצרן מזון מטעם משרד הבריאות. כזכור, בעת יום העצמאות אירעה סערה אחרת בבית הנשיא, לאחר שהתברר כי המאכלים שהוגשו לחיילים באותו יום בבית הנשיא, היו לא כשרים בעליל.

מעריב טוען כי במהלך היום שקדם לארוחה בבית הנשיא ניסו גורמים רשמיים להשפיע על משרד הבריאות לתת לקייטרינג רישיון בהליך מזורז אך זה לא קרה. אז רישיון אמנם לא היה, אך בבית הנשיא דאגו לשני יועצי בטיחות המחזיקים בתעודות של משרד הבריאות שילוו את הכנת האוכל והגשתו. בבית הנשיא אף הבהירו כי אם היה נודע להם מבעוד מועד  כי חברת הקייטרינג לא מחזיקה באישור משרד הבריאות, הם היו שוקלים להחליף אותה.

ממשרד הבריאות מסרו בתגובה לדברים כי "הקייטרינג נמצא בתהליכי רישוי וטרם קיבל אישור עקב ליקויים טכנולוגיים. לאנשי בית הנשיא נאמר מפורשות שאין לקייטרינג רישיון".

מבית הנשיא מסרו בתגובה: "משנודע לנו יום לפני הארוחה כי טרם הונפק עבור הקייטרינג רישיון יצרן מזון, ומאחר ולא ניתן היה בפרק זמן קצר זה לקחת חברה אחרת, הוחלט לשכור שירותיהם של פקחי מזון מורשים על ידי משרד הבריאות שפיקחו על כל שלבי ייצור המזון, עד הגשתו לאורחים".

מחברת הקייטרינג מסר כי "במסגרת המעבר למרכז לוגיסטי חדש המטבח שלנו נמצא בהליכי רישוי מחודשים, בתהליך מלווה אותנו יועץ צמוד ואנו בקשר רצוף עם משרד הבריאות. לקראת ביקור נשיא ארה"ב וביוזמתנו בוצעו שתי ביקורות מקיפות של משרד הבריאות. כמו כן, יועץ בטיחות מזון מטעם בית הנשיא ביקר במטבחנו. לצידו היה גם יועץ בטיחות מזון מטעמנו המלווה אותנו בכל תהליכי הייצור. האירוע בוצע תוך הקפדה מלאה מצידנו על כל הנחיות משרד הבריאות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.