אובמה לא יאפשר לפולארד לעלות לישראל

דובר מחלקת המדינה מבהיר: "אין בכוונת אובמה לשנות את תנאי השחרור". המשמעות: פולארד יאלץ להישאר בארה"ב

שחרור מגביל: מספר שעות לאחר שועדת השחרורים של ארה"ב הודיעה על שחרורו של המרגל היהודי, יהונתן פולארד, הודיע דובר הבית הלבן כי אין בכוונתו של הנשיא ברק אובמה להקל את תנאי השחרור. המשמעות: פולארד לא יורשה לעלות לארץ בחמש השנים הקרובות, וזאת ע"פ החלטת ועדת השחרורים שקבעה כי יאר עליו לעזוב את תחומי ארה"ב בשנים הללו.

עורכי הדין של פולארד, אליוט לואר וז'ק זמלמן, מסרו בהצהרה משותפת כי פנו לנשיא וביקשו ממנו לאפשר למרשם לו לעזוב את המדינה ולעבור לישראל, אולם לפי שעה נראה כי הבקשה לא תיענה.

עורכי הדין ציינו כי אם לא יהיה שינוי בהחלטת ועדת השחרורים – פולארד ישתקע בניו יורק.

כזכור, אמש קרוב לחצות התייצבו אסתר פולארד, רעייתו של יהונתן, ואפי להב, ראש המטה לשחרורו, מול המצלמות ומסרו הודעה בשמו של פולארד: "יונתן ביקש באמצעות עורכי דינו למסור את המסר הבא: יונתן מחכה בכליון עיניים לרגע שבו יזכה להתאחד עם אשתו אסתר שנלחמה לשחרורו והצליחה לשמר אצלו את גחלת התקווה במשך תקופה בלי נתפסת זו.

יונתן ביקש להודות לעורכי דינו שעמדו לצידו במשך שנים רבות בנחישות וביצירתיות, ופעולתם הייתה בעלת חשיבות מכרעת לאישור שחרורו. יונתן מבקש להודות גם לפעילים בארה"ב ובישראל שלא שכחו אותו כל השנים, ולראש הממשלה נתניהו שפעל יותר מכל ראש ממשלה אחר למען שחרורו ולנשיא לשעבר שמעון פרס".

בהמשך פנה להב לכלי התקשורת ואמר "אחרי שלושים שנה, יונתן ואסתר זקוקים לתקופה שקטה כדי להשתקם ולחזור לחיים נורמליים ועל כולנו לוודא שמאפשרים להם את השקט לו הם זקוקים. בני הזוג פולארד מבקשים תקופה שקטה ורגועה שתאפשר להם פרטיות".

על מצבו הבריאותי של פולארד אמר להב: "מצבו הדרדר לאורך כל השנים, הוא שהה שבע שנים ראשונות בצינוק, וברור לגמרי שהמצב לא השתפר".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שכח להודות לכל מי שהתפלל עבורו!!ברוך השם ובה יזכה לעלות לישראל בקרוב!!

    אופירה |
    הגב