אריאל הבטיח בביקור בבית שמש: בשנה הקרובה נשווק 5000 יחי"ד

ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול: אנו מתקדמים לקראת הסכם גג עם משרד הבינוי שיסייע לעיר בית שמש במגוון תחומים

"יעדי השיווק של המשרד הבינו לשנה הקרובה בבית שמש, הם 5000 יחידות דיור", כך אמר שר הבינוי ח"כ אורי אריאל, בעת ביקור ממלכתי שערך עם בכירי משרדו בעיר בית שמש.

שר הבינוי שהיה אורחה של עיריית בית שמש, ערך ביקור מקיף ממלכתי בעיר בית שמש. הביקור החל באולם המליאה של העירייה, שבו התקיימה ישיבת עבודה מקיפה עם ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול וגורמי המקצוע הבכירים, ובהשתתפות חברי מועצת העיר, הרב משה מונטג יו"ר ועדת תכנון ובניה, הרב שמעון גולדברג ממונה שפ"ע, הרב מרדכי דירנפלד ממונה כספים, הרב שמעון פרנקל ממונה החברה הכלכלית ונציגי האופוזיציה חיים בן מרגי ומנשה אליאס.

בישיבה סקר ראש העיר את התפתחותה המואצת של בית שמש, בהיותה העיר בעלת שיעור הצמיחה הגבוה ביותר בארץ, כבר כיום בית שמש עומדת על למעלה ממאה אלף תושבים ובשנים הקרובות תגיע ל- 250 אלף תושבים. ראש העיר העלה את הצורך בשיווק מגרשים לתעשיה מתוך 3000 דונם באזור התעשיה החדש 'הר טוב ב' שסופחו לבית שמש, והשלמות תכנון אזור תעשיית היי טק באזור התעשיה המערבי.

חבר המועצה הרב משה מונטג, ממונה הנדסה, הציג את הבקשות השונות של העיריה ממשרד הבינוי וממינהל מקרקעי ישראל, לסיוע לשכונות הנבנות בתקציבים עבור תשתיות ומוסדות ציבור.

חבר המועצה הרב שמעון גולדברג, ממונה שפ"ע, הציג את התביעה להשלמת עבודות הפיתוח והתשתיות בשכונות רמת בית שמש א' והקריה החרדית אשר נבנו ע"י משרד השיכון ועדיין לא הושלמה מסירתן לעירייה.

שר הבינוי ח"כ אורי אריאל ובכירי משרדו התייחסו בפרוטרוט לסוגיות השונות, וסיכמו על עריכת 'הסכם גג' בין העירייה לבין משד השיכון,שבמסגרתו יוכלו להיענות למרבית בקשות העירייה.

עם תום מסכת הדיונים, ראש העיר העניק לשר מזכרת מביקורו בעיר, יצירת אמנות של האמנית דינה בקרמן, אשר זכתה בתחרות 'שלום בית שמש'. היצירה מסמלת את 'שבת אחים גם יחד' ממגוון האוכלוסיות השונות המתגוררות בעיר בית שמש החיים יחדיו בהרמוניה ובאחדות.

לאחר מכן יצאו משתתפי הדיון לסיור עם השר וראש העיר בשכונות החדשות הנבנות ברמת בית שמש, ובמתחם פרויקט 'פינוי בינוי' בשכונת ביאליק, שם ראו המשתתפים כי בעצם לא מדובר כאן בבניית 'עוד שכונה', אלא מדובר בבניית עיר חדשה המתווספת לעיר הקיימת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.