אריאל נגד בנט: החוקה החדשה תפגע בציבור חובשי הכיפות

חברי הבית היהודי יתכנסו לאשר את החוקה של יו"ר המפלגה נפתלי בנט. כמה שעות לפני ההכרעה שר הבינוי והשיכון אורי אריאל משגר הבוקר (רביעי) מכתב ליו"ר הבית היהודי ושר הכלכלה, נפתלי בנט בו הוא מביע ביקורת על החוקה החדשה:

המאבק בתוך הבית היהודי יגיע היום לשיא: כאשר חברי הבית היהודי יתכנסו לאשר החוקה של יו"ר המפלגה  נפתלי בנט. כמה שעות לפני ההכרעה  שר הבינוי והשיכון אורי אריאל משגר הבוקר (רביעי) מכתב ליו"ר הבית היהודי ושר הכלכלה, נפתלי בנט בו הוא מביע ביקורת על החוקה החדשה: קראתי ויש לי כמה פליאות", פותח אריאל, "אציין את חלקן ואולי תוכל להבהיר לי".  אריאל מביא את סעיף מס 18 בו כתב בנט,  "הזכות לבחור בבחירות למוסד של המפלגה או למוסד שהמפלגה מיוצגת בו נרכשת על ידי תקופת הכשרה בת 13 חודשים רצופים של חברות".

אריאל תוהה וכותב לבנט "אם הבחירות יתקיימו בתקופה שלפני 13 החודשים, איך יוכלו לבוא לידי ביטוי עשרות אלפי בוחרי האיחוד הלאומי-תקומה?".

על סעיף 19 הוא מביע תמיהה וכותב,"הזכות להציג מועמדות ולהיבחר למוסד של המפלגה או למוסד שהמפלגה מיוצגת בו נרכשת על ידי תקופת הכשרה בת 25 חודשים רצופים של חברות". וכאן שואל אריאל,  "אם הבחירות יתקיימו בתקופה שלפני 25 החודשים, איך יוכלו לבוא לידי ביטוי עשרות אלפי בוחרי האיחוד הלאומי-תקומה?".

 איך עשרות אלפי הבוחרים של תקומה, בהנחה שייקלטו במפד"ל, "יוכלו להשפיע על בחירת כל המוסדות שהם חשובים ומכריעים בחיי היומיום ובוודאי לקראת הבחירות?".

גם סעיף 44, בוא נאמר כי מרכז המפלגה יכהן חמש שנים, לא מוצא חן בעיני השר אורי אריאל. "האם חמש שנים לא יהיה לבוחרי האיחוד הלאומי-תקומה מקום במרכז? אם לא יהיו, איך ישפיעו על כל תפקידי המרכז?".

אריאל מסיים את מכתבו: "למרות קוצר הזמן אודה לך אם תענה לי לפני ההצבעה. למען הסר ספק אני חוזר על הצעתי שתפעל לדחיית הצבעה בשבועות מספר ובזמן הזה נפעל יחדיו למיזוג כפי שנחתם בין המפלגות בכסלו תשע"ג… אני משוכנע שאם תיעתר, מרכז המפד"ל החדשה יעמוד איתך וייתן הזדמנות למיזוג".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.